2011 Rugsėjo 05

Pasirodė “brangioji vardu Manifestas” anonsas

veidas.lt

Pasirodė naujo pilnametražinio vaidybinio filmo “brangioji vardu Manifestas”(rež. Donatas Vaišnoras) anonsas. Spalio 20 dieną filmas bus pradėtas platinti visoje Lietuvoje.

Ši drama tai savotiška studija apie žmogų, patyrusį kūrybinę nesėkmę. Siužetas sukasi apie kino režisierių Donatą, kuris sukuria blogą filmą. Tai debiutinis projektas – filmas taps režisieriaus vizitine kortele visam gyvenimui. Nevilties apimtas debiutantas susipriešina su savo kūrinių ir paskelbia jam tikrą Kryžiaus žygį. Užmiršęs savo principus ir idealus, jis ieško visų įmanomų ir neįmanomų būdų, kaip jį sunaikinti. Donatas nesibodi niekuo – nei provokacijų, nei išdavysčių, nei atviro kiršinimo… Jis ritasi vis žemiau ir žemiau, kol, galų gale, pasiekia dugną – skandalingos premjeros metu viešai išsižada savo nelaimingo debiuto…

Ši katastrofa Donatą suveda su žurnaliste Laura(vaidina Austėja Lukaitė). Ją intriguoja ir net sužavi nenuspėjami ekscentriško režisieriaus išsišokimai. Tačiau Laura žiūri į viską per rožinius meilės akinius – ji mato ne apgailėtiną nevykėlį, o kompromisų nepripažįstanti maištininką. Štai taip netikėtai, pačią juodžiausią savo gyvenimo dieną Donatas sutinka ilgai lauktą žmogų, kuris, nežiūrint visko, tiki jo gebėjimu kurti… ir dilema tampa dar skausmingesnė – meluoti reikės ne tik sau pačia, bet ir mylimam žmogui. Ar meilė paskatins herojų ryžtis akistatai su didžiausiu savo gyvenimo košmaru – su pačiu savimi?…

Kurdamas šį filmą autorius rėmėsi savo asmenine patirtimi – nesėkmingas Donato Vaišnoro debiutinis filmas “Myliu Kulką Tavo Širdyje” taip ir neišvydo ekranų. Buvęs Kultūros ministerijos Kino ekspertų komisijos pirmininkas Arūnas Stoškus elektroniniu paštu pareikalavo kyšio, šia aplinkybe Donatas Vaišnoras pasinaudojo kaip galimybe atsikratyti filmo – padavė neatsargų kyšininką į teismą. Nors teisme D. Vaišnoras laimėjo ieškinį prieš A. Stoškų, konfliktas išsiplėtė ir įgavo atvirą kovos su korupcija Kultūros Ministerijoje formą, į kurią įsitraukė politikai, Lietuvos ir užsienio šalių specialiosios tarnybos. Laikas bėgo ir nesėkmingas filmas buvo pamirštas. Norėdamas padėti tašką šioje istorijoje Donatas Vaišnoras iš naujo perdarė savo filmą “Mylių Kulką Tavo Širdyje”, kurio premjera įvyko šių metų vasario trečią.

“Man visada labai imponavo kaip panašioje situacijoje – debiutinė nesėkmė – pasielgė legendinis amerikiečių aktorius Paul Newman. Po savo pirmojo filmo “The Silver Chalice” premjeros, jis išsipirko laikraščio puslapį ir atsiprašė žiūrovų dėl savo beviltiškos vaidybos. Man tam prireikė penkių metų – pripažinti nesėkmę – ir aš esu labai dėkingas Paul’ui Newman’ui už tai. kad įkvėpė mane tai padaryti” – teigė režisierius Donatas Vaišnoras.

Filmo anonsas

http://www.youtube.com/watch?v=L–Bt2gdir4&feature=player_embeddedtrailer

Filmo “brangioji vardu Manifestas” puslapis socialiniame tinklalapyje “Facebook”:

http://www.facebook.com/#!/pages/brangioji-vardu-Manifestas/133949400010930?sk=wall

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...