2010 Spalio 27

Rusija

N. Michalkovo manifestas – antidemokratinis

veidas.lt

Rusijos politologas Glebas Pavlovskis mano, kad “Apšviestojo konservatyvizmo manifestas”, kurį paskelbė žinomas režisierius Nikita Michalkovas,yra antidemokratinio pobūdžio ir nukreiptas prieš modernizaciją.

“Tai pabrėžtinai antidemokratinis dokumentas”, – sakė agentūrai “Interfax” trečiadienį G.Pavlovskis, kuris vadovauja Efektyvios politikos fondui.

“Politikos požiūriu tai vienas iš didėjančių mėginimų pradėti (Dmitrijaus) Medvedevo vykdomo demokratinės modernizacijos kurso kontrpuolimą”, – pabrėžė politologas.

“Tekstas ciniškas, archaiškas, jis idealizuoja patvaldystę, kurią savo laiku atmetė visos be išimties Rusijos visuomenės grupės. Dokumentas skelbia priklausomybę nuo autoriteto. Aš jau nekalbu apie nevykusius mėginimus priešpriešinti mokslo žinias tikėjimui – tai jau ne praeitas amžius, o užpraeitas”, – sakė G.Pavlovskis.

Jis prognozuoja, kad, atsižvelgiant į būsimus rinkimus, N.Michalkovo manifestas sukels diskusiją visuomenėje.

Kitass žymus šalies politologas, fondo “Indem” vadovas Georgijus Satarovas sakė agentūrai “Interfax”, kad jis nepamatė manifeste “apšvietimo požymių”.

“Mano požiūris į šį manifestą – veikiau klinikinis”, – sakė jis.

“Sprendžiant iš to, kas ten parašyta, tai ne konservatyvizmas, o užkietėjęs šovinizmas. Politinių partijų skaičius šalyje nenustatomas net žymiausių režisierių norais. Taip jau yra”, – pabrėžė politologas.

Rusijos kultūros fondo prezidentas N.Michalkovas savo manifeste ragina padaryti galą liberaliajai demokratijai Rusijoje; jo nuomone, šalies ateitis priklauso “apšviestajam konservatyvizmui”.

“Liberaliosios demokratijos euforija baigėsi. Atėjo laikas dirbti darbą”, – teigia N.Michalkovas savo manifeste.

“Žmonės pavargo klausytis deklaracijų apie politinę nepriklausomybę, individualią laisvę ir tikėti pasakomis apie rinkos ekonomikos stebuklus”, – sako režisierius.

“Dabartinė visuomenės santvarka, kurią sudaro barškantis besivejančios Vakarus liberalios modernizacijos, “vietos viršininkų” savivalės, visur išbujojusios korupcijos mišinys, netenkina daugumos Rusijos gyventojų. Už ekonomikos reformų “paradinės pusės” ir liberalių institutų “fasado”, kaip ir anksčiau, slypi tradiciniai, archaiški visuomenės santykiai”, – pažymi jis.

N.Michalkovo vertinimu, “pakrikimą šalyje ir galvose”, atnešusį ir atnešantį Rusijai sunkumus, vargus ir išbandymus, kėlė ir kelia radikaliosios pažangos propaguotojai ir įniršę liberalių buržuazinių demokratinių ir proletarinių revoliucijų vadai.

“Pasaulio ir šalies istorija moko: visos svarbiausios reformos, nukreiptos į modernizaciją, sėkmingai buvo įgyvendinamos tik tada, jeigu jas vykdė centristinių pažiūrų, apsišvietę, konservatyvūs Rusijos valstybiniai, visuomenės ir Bažnyčios veikėjai”, – pabrėžia N.Michalkovas.

“Šiuolaikinis Rusijos konservatyvizmas – tai novatoriškas atsižvelgimas į “Šventosios Rusios” ir “Didžiosios Rusijos” valstybines, visuomenės ir nacionalines tradicijas, susiklosčiusias per visą mūsų istoriją”, – mano jis.

Pasak kino kūrėjo, ateityje Rusijoje turi likti trys politinės partijos, galinčios realiai kovoti dėl valdžios: konservatorių, liberalų ir socialistų.

“Pirma, kas mums būtina – tai įvesti ir palaikyti teisėtumą ir teisėtvarką šalyje. Antra – užtikrinti kultūrinį ir nacionalinį saugumą. Trečia – kelti “gerovę visiems”. Ketvirta – atgaivinti pasididžiavimą savo šalimi ir jausti atsakomybę už ją. Penkta – garantuoti socialinį teisingumą ir piliečių socialinę apsaugą, taip pat ginti savo tėvynainių, gyvenančių artimajame ir tolimajame užsienyje, teises ir laisves”, – sakoma manifeste.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Leo Leo rašo:

    Michalkovui seniai stogas nuvaziavo sovinistas prakeiktas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...