2013 Vasario 01

Pasikinkęs lakią fantaziją ir ambicingas idėjas

veidas.lt

2 VIETA Vitalijus Mitrofanovas, 41 m., Akmenės raj., 81,7 balo

“Ach, kad mums tokį merą, kaip Mitrofanovas, tai ir mes vėl atsigautume, – “Veido”žurnalistei prieš keletą savaičių porino neviltyje dėl nedarbo klimpstančio Juodupės miestelio gyventojai. – Dar neseniai pas juos, kaip ir pas mus, žmonės savo butus nebeparduodavo, o tiesiog atiduodavo. Bet atėjęs jaunas veiklus meras pats ėmėsi ieškoti investuotojų, buvo pastatytas naujas fabrikas, žmonės vėl turi darbo, vėl perka butus”.
Kai pagrindinei rajono darbdavei cemento gamyklai prasidėjo striukos dienos ir jauni akmeniškiai būriais patraukė geresnio gyvenimo ieškoti, kas į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, kas į Londoną, Akmenėje gimęs ir auges V.Mitrofanovas galvojo, kaip prikelti savą miestą, kad jis būtų toks pat optimistiškas kaip jo vaikystės laikais.
Ir jam neblogai sekėsi: Akmenės rajone įsikūrė baldų gamybos lyderės “Ikea” padalinys, be to, akmeniškiai gana aktyviai naudojasi ES struktūrinių fondų parama. Tai leido per keletą pastarųjų metų rekonstruoti tiek miesto, tiek rajono daželius, mokyklas, kultūros namus, gatves. O netrukus turėtų būti įgyvendi dar keliasdešimt investicinių projektų: rekonstruojami viešieji pastatai, vandens ir nuotekų tinklai, parkai. Beje, V.Mitrofanovas atsiskleidė ne tik kaip ūkiškas meras, bet ir kaip modernus vadovas, mat jo iniciatyva, savivaldybėje realiai pradėjo veikti “vieno langelio” principas, mieste įrengtos stebėjimo kameros ir kitos naujovės.
Tad nieko keisto, kad šiemet kolegos merai įvertino V.Mitrofanovą, kaip itin daug naudos savo rajonui duodantį merą: turintį daugybę originalių idėjų, užsibrėžusį rimtų tikslų ir jų siekianti, jam valdant rajone pritraukta milijonininės investicijos, daugėja įmonių, o tai įkvepia savivaldybės gyventojus optimizmo.
Atkreiptinas dėmesys, kad V.Mitrofanovas vienas stipriausių socdemų merų, kažkuo panašus į neginčytiną lyderį tarp visų merų – Druskininkų vadovą Ričardą Malinauską. V.Mitrofanovo galva irgi dūzgia idėjomis. Jis užsimojęs Akmenės rajone įkurti netgi Juros periodo parką. Ši idėja merui į galvą atklydo iškart po to, kai prieš keletą metų Akmenės rajone buvo rastos roplių, gyvenusių prieš 200 mln. metų, liekanos. „Akmenės rajonas yra išskirtinis visame Baltijos regione, nes tik čia paviršiuje yra atsidengiančios Juros periodo uolienos. Mes matome dienos šviesoje uolienas, jose esančias fosilijas, belemitus ar Juros periodo augalus, medžio suakmenėjimus“, – patvirtina ir Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas dr. Jonas Satkūnas. Kiek ši idėja merui pavyks, parodys ateitis, bet, jei jis bus toks pat atkaklus, kaip iki šiol, tikėtina, kad Akmenėje tikrai turėsime ir ką įdomaus pamatyti. Pats V.Mitrofanovas tikisi, kad parke bus sukurta apie 400 darbo vietų, o lankytojų jis sulauksiąs ir iš Europos.
Apskritai, stebint iš šalies panašu, kad Akmenės meras kopijuoja Druskininkų kai kurias itin sėkmingas idėjas. Nors, kita vertus, koks skirtumas, svarbu, kad gyvenimo kokybė Akmenėje gerėja.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...