2011 Gegužės 20

Pasikeitimai karinėse oro pajėgose

veidas.lt

BFL

Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos štabe Kaune pirmadienį vyks šio padalinio vadų pasikeitimo ceremonija.

Beveik ketverius metus valdybai vadovavusį pulkininką Antaną Jucių pakeis pulkininkas leitenantas Sigitas Gudeika, kuris iki šio ėjo Karinių oro pajėgų štabo viršininko pareigas, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

S. Gudeiką paskyrus Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadu, vadovavimą Karinių oro pajėgų štabui perims A. Jucius.

Naujasis valdybos vadas S. Gudeika tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1992 metais tuometinės Krašto apsaugos ministerijos Aviacijos tarnybos Aviacijos bazės vyriausiojo techniko pareigose. 2006 metais jis buvo paskirtas Karinių oro pajėgų štabo viršininku.

Anot KAM, S. Gudeika yra baigęs Kijevo aukštąją karo aviacijos inžinerijos mokyklą, kur įgijo karo aviacijos inžinieriaus išsilavinimą. Vėliau žinias jis tobulino Prancūzijos skrydžių saugos institute, Baltijos gynybos koledže, kitose mokymo įstaigose Lietuvoje ir užsienyje.

S. Gudeika yra apdovanotas Lietuvos kariuomenės ir kariuomenės pajėgų medaliais “Už pasižymėjimą”, Krašto apsaugos sistemos medaliu “Už nuopelnus” ir kitais apdovanojimais.

Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba yra Karinių oro pajėgų padalinys, atsakingas už Lietuvos oro erdvės stebėjimą ir kontrolę.

Valdyba radiolokacinėmis priemonėmis stebi oro erdvę, perduoda stebėjimo informaciją į trijų Baltijos šalių Bendrą valdymo ir pranešimo centrą. Valdybos kariai valdo Baltijos šalyse patruliuojančius NATO šalių naikintuvus.

Valdybos štabas įsikūręs Kaune, Oro erdvės kontrolės centras ir jo sudėtyje veikiantis Bendras valdymo ir pranešimo centras – Karmėlavoje, šeši valdybos radiolokaciniai postai – Aukštadvaryje, Juodkrantėje, Degučiuose, Ignalinoje, Šiauliuose ir Grąžiškiuose.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...