2011 Liepos 09

Pasaulyje atlikta apklausa parodė, kad žmonės remia amerikiečių operaciją įvykdytą prieš Osama Bin Laden‘ą

veidas.lt

.

Viešosios nuomonės apklausa „Amerikos operacija prieš Osama bin Laden‘ą. Ką galvoja pasaulis“ atlikta beveik iš karto po paskelbimo apie žymaus teroristo žūtį – gegužės 11 – birželio 2 dienomis. 25 pasaulio šalyse į klausimus atsakė virš 20 tūkst. žmonių. Kaip rodo apklausos duomenys, 81 proc. įvairių šalių gyventojų remia Amerikos įvykdytą operaciją prieš Osama bin Laden‘ą, kuris buvo nužudytas š.m. gegužės 2 dieną Amerikos specialiųjų tarnybų slaptos operacijos metu. Tačiau šios operacijos rėmėjai pasidalina į visiškus rėmėjus ir sąlyginius rėmėjus. 39 proc. apklaustų visiškai remia amerikiečių įvykdytą operaciją, 15 proc. remia, tačiau nesutinka su būdu kaip tai buvo įvykdyta, 27 proc. apklaustųjų remia operaciją, tačiau mano, kad geriau būtų buvę Osama bi Laden‘ą ne nužudyti, o suimti.

9 proc. skirtingų valstybių gyventojų pasisakė prieš amerikiečių įvykdytą operaciją, 2 proc. nieko apie tai negirdėjo, o 8 proc. nepateikė savo nuomonės.

Nežiūrint aukšto amerikiečių operacijos prieš Osama bin Laden‘ą palaikymo, tik pusė (53 proc.) apklaustųjų yra visiškai įsitikinę, kad operacijos metu nužudytas asmuo buvo tikrai Osama bin Laden‘as. 23 proc. tuo abejoja, 24 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu.

Tik penktadalis (20 proc.) įvairių šalių gyventojų yra nusiteikę optimistiškai bei viltingai, tikėdami, kad Osama bin Laden‘o mirtis sumažins terorizmą pasaulyje. Pesimistų, tikinčių, kad žymaus teroristo mirtis gali tik padidinti terorizmo grėsmę, yra daugiau – 38 proc. 29 proc. apklaustųjų galvoja, kad situacija liks tokia pati, dar 13 proc. apklaustųjų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) apklaustųjų teigė, kad Amerikos Prezidentas Obama pagerino savo įvaizdį po operacijos prieš Osama bin Laden‘ą. 45 proc. teigė, kad Prezidento Obama įvaizdis nepasikeitė, 17 proc. nuomone, įvaizdis pablogėjo, 11 proc. apklaustųjų nepateikė nuomonės šiuo klausimu.

Metodologija:

Buvo atliktos reprezentatyvios apklausos 25 šalyse, kurių metu buvo apklausta 20 995 gyventojai. Nacionalinių imčių paklaidų ribos yra +3-5% su 95% tikimybe. Vienose šalyse apklausos buvo vykdomos tiesioginio interviu būdu, kitose telefonu. Apklausos buvo vykdomos 2011 metų gegužės 11-birželio 2 dienomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...