2010 Rugsėjo 29

Sportas

Reitinguose Lietuvos sportas atrodo solidžiai

veidas.lt

Sakoma, kad krepšinis – antra lietuvių religija. Iš tiesų dar keli tokie sėkmingi čempionatai kaip šis pasaulio krepšinio – ir rinktinės narių pavardes kai kurie žmonės žinos geriau nei “Tėve mūsų” žodžius. Vis dėlto pasauliniai sporto reitingai – tiek komandinių, tiek individualių sporto šakų – rodo, kad mokame žaisti ne tik krepšinį, bet nemažai pasiekiame ir kitose srityse.

Svarbu ir tai, kad kuo aukštesnę vietą pasaulio reitinge užima komanda, tuo geresnę poziciją užsitikrina traukiant burtus – taip galima gauti potencialiai silpnesnius varžovus atrankiniuose etapuose.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius įžvelgia ir simbolinę reitingų reikšmę – jie leidžia palyginti save su kitomis šalimis ir blaiviai įvertinti savo gebėjimus.

Bet Lietuvos sporto valdininkams visa tai nerūpi. Lietuvos Kūno kultūros ir sporto departamento klerkai tikina tokių sporto reitingų nekaupiantys ir ypatingo dėmesio jiems neskiriantys, esą Lietuva turi atskirą sporto sistemą, kurioje svarbiausi mūsų pačių sudaryti reitingai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...