2010 Balandžio 17

Šokdynė

Šuoliukai per šokdynę naudingesni nei krosas ar aerobika

veidas.lt

Atšilus orams tikriausiai pajutote norą atsikratyti per žiemą priaugtų riebaliukų. Tad nieko nelaukdama susiraskite šokdynę, pasigarsinkite muzikos grotuvą ir atlikite nesudėtingus, bet veiksmingus pratimus. Nes intensyvūs šuoliukai per šokdynę riebaliukus degina efektyviau nei aerobikos treniruotės!

Kodėl šuoliukai?

Yra ne viena svari priežastis, kodėl norint sulieknėti ir pramankštinti kūną verta rinktis šokdynę.

 • Nereikia eiti į sporto klubą. Šokdynė puikiai gali pakeisti ne vieną treniruoklį, kuris stiprina viso kūno raumenis ir padeda pakelti tonusą. Ji neužima daug vietos, galima šokinėti kambaryje, balkone ar kieme.
 • Ugdoma ištvermė. Užsibrėžkite, kad kiekvieną dieną atliksite penkiolika ar dvidešimčia šuoliukų daugiau. Ir savo plano griežtai laikykitės.
 • Treniruojama širdis. Taip pat kraujagyslių ir kvėpavimo sistemos veikla.
 • Stiprinami raumenys. Ypač kojų. Taip pat pečių, rankų ir pilvo preso raumenys. Šokinėjant per šokdynę, dirba viso kūno raumenynas – tiek apatinės, tiek viršutinės raumenų grupės.
 • Lavina koordinaciją. Šuoliukai su šokdyne lavina lankstumą, gerina laikyseną, pusiausvyros jausmą.
 • Prilygsta bėgimui. Valandą pašokinėjęs jautiesi tarsi po penkių kilometrų kroso. Efektas irgi panašus – netenkama apie tūkstančio kalorijų!
 • Ne tik vaikų žaisliukas. Šokinėti per šokdynę gali įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės. Pagal savo savijautą kiekvienas pats gali pasirinkti krūvį – atlikti daugiau ar mažiau šuoliukų.
,,Veido" archyvas
,,Veido" archyvas
Šuoliukai abiem kojomis Šuoliukai ant vienos kojos

Ne visiems tinka

Šokinėjant per šokdynę rezultatų ilgai laukti nereikia. Tačiau tokios treniruotės tinka ne visiems. Jeigu neseniai patyrėte stuburo traumą arba jį skauda dėl kitų priežasčių, šuoliukų geriau atsisakykite, nes galite dar labiau pakenkti nugarai.

Svarbu šokinėti taisyklingai

Regis, didelio mokslo, norint šokinėti per šokdynę, nereikia. Tačiau šuoliukai vietoje – didelė apkrova keliams, todėl svarbu juos atlikti taisyklingai.

 • Kur šokinėti? Treniruokitės ant plokščio ir lygaus paviršiaus.
 • Šokdynės ilgis. Jeigu šokdynė bus per ilga, ji painiosis po kojomis, jei per trumpa – už jos kliūsite. Todėl svarbu, kad ji tiktų būtent jums. Prispauskite pėda šokdynę, paimkite jos galus į rankas ir susiraskite šokdynės vidurį. Jei šokdynės galai siekia jūsų krūtinės vidurį, vadinasi, ilgis idealus.
 • Nesistenkite aukštai pašokti. Kojas laikykite pečių plotyje, nugara turi būti tiesi. Pašokite aukštyn tik tiek, kad užtektų vietos šokdynei pralįsti po jūsų pėdomis – maždaug apie 2,5 cm.
 • Virvutę sukite riešais. Taip jūsų pečiai nebus įsitempę.
 • Nepersistenkite. Šokinėkite iš lėto. Atlikite tiek šuoliukų, kiek galite. Ir kasdien vis didinkite jų skaičių. Bet jei norite sulaukti rezultato, per šokdynę reikia peršokti ne mažiau kaip 200–300 kartų.


Kad nebūtų nuobodu

Šokinėjimas per šokdynę – gana monotoniška treniruotė. Todėl kaitaliokite šuoliukų tempą bei stilių – sportuoti bus ir linksma, ir nenuobodu.

Kokius pratimus galima atlikti su šokdyne:

 • Šuoliukai abiem kojomis. Per šokdynę šokinėkite abiem kojomis.
 • Šokinėkite ant vienos kojos. Atlikite keletą šuoliukų dešine, paskui kaire koja.
 • Šuoliukai keičiant kojas. Šokinėkite taip, lyg bėgtumėte ristele.
 • Judėkite pirmyn. Šokinėdama abiem kojomis po truputį judėkite pirmyn, paskui atgal.
 • Greitas bėgimas. Šokinėkite taip, tarsi bėgtumėte ristele, tik kelkite aukščiau kelius.
 • Kryžminis žingsnelis. Pašokusi į orą sukryžiuokite kojas ir ant žemės nusileiskite taip pat sukryžiuotomis kojomis.
 • Šuoliukai sukryžiuotomis kojomis. Sukryžiuokite kojas ir taip šokinėkite per šokdynę.
 • Kairėn – dešinėn. Peršokusi per šokdynę, stenkitės  nusileisti kuo toliau į dešinę, paskui – į kairę pusę.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (25)

 1. js js rašo:

  Sokdyne tikrai geras daiktas. Bet geriausiai sokineti miske ar lauke.

 2. Evaldas Evaldas rašo:

  O dėl šokdynės ilgio, tai jos galai turi būti prie krūtinės vidurio, o tai galai skaitosi rankenų galai ar virvės galai?

 3. sunshine sunshine rašo:

  as nesuprantu kaip galima sokineti valanda, as persoku 50 suoliuku ir nepailsejusi negaliu toliau sportuoti, (na tai zinoma netaikoma tiems, kurie aktyvus sporte) nesuprantu, kaip tai imanoma ypac pradedantiesiems (think)

 4. lse lse rašo:

  na nezinau kaip kiti bet as persoku 100 suoliuku padarau pertrauka ir vel ir taip 4 serijas ir kas savaite didinu kruvi ir man puikiai sekasi :) jeigu negali tiek padaryt tai daryk kiek iseina pailsek ir vel svarbu nepasiduot

 5. Evaldas Evaldas rašo:

  Nesuprantu kaip galima po 50 šuoliukų pavargti, aš kaip šokinėju, tai 50 šuoliukų užtrunku padaryti ~30 sekundžių, ir valados tikrai nereikia šokinėti, užtenka 20 minučių greitų šuoliukų, tas pats kaip bėgiojant 20 minučių nekeičiant greičio, o jei bėgime ar šokinėjant yra didelis lėtėjimas, tai manau nėra tolko toliau tęsti, reikia atsigaut, sukaupt jėgas, ir išsikvėpti sekantį kartą. Dar manau kad negalima šokinėti išvien paprastų šuoliukų, reikia keist pratimus.
  http://www.youtube.com/watch?v=lVkYjp4mqnc

 6. Nuomonė kita Nuomonė kita rašo:

  O aš, manau, kad kaip tik reikia šokinėti vienu tempu, ritmu ir tą patį kiekį iki pertraukėlės ar visiško užbaigimo.
  ;)

 7. Anonimas rašo:

  As sokinejujau 3 metus is eiles, ankstyva pavasari.taip ruosiuosi vasaros sezonui.po men sokinejimo netenku maziausiai 5kg. Aisku derinu ir ziuriu ka valgau. Bet geriausiai apsivynioti kojas, pilva ir sedmenis virtuvine plevele. Rezultatas- fantastiskas,plius energijos turiu visa diena.

 8. Anonimas rašo:

  =(

 9. pradedanti pradedanti rašo:

  siandien nusipirkau sokdyne, vos 40 kartu padariau, uztruko kelias min, kol ipratau. ziuresiu kaip seksis :)

 10. arturas arturas rašo:

  o kuo cia rementis sitas straipsnis ar begimas tikrai maziau riebalu degina (Valandą pašokinėjęs jautiesi tarsi po penkių kilometrų kroso. Efektas irgi panašus – netenkama apie tūkstančio kalorijų!) nu as tai be perstojo sokineju neskaiciuodamas suoliuku o tik laika po 20 min treniruotese o as begioju po 30 min apie 6 km nubegu kas geriau puse valandos sokinet ar begiot krosa

 11. Ex- sportininkė Ex- sportininkė rašo:

  Sveiki. Norėjau paklausti, ar labai šokinėjant didelis krūvis keliams? Žinau, sakysit ” pašokinėk ir pamatysi”, jau prisišokinėjus aš begale ir žinau, bet seniau krūvio nejausdavau, nes buvo sveiki keliai, dabar beveik visur jaučiu krūvį, todėl manau kad man reikia juos stiprinti, tik deja nežinau kaip, nes kiekvienas neatsargus pratimas ir man jie išnyra ( kelio girnelė pasislenka į šoną). Visą gyvenimą sportavau ir tieisog negaliu pakęsti, kai dėl tų kelių dėl nuolatinio skausmo apsileidau ir ne tik kad oro trūksta į antrą aukštą užlipus bet ir dviračiu važiuot sunku jau daros, kai seniau ištvermė mano gera buvo. … Noriu pradėt kažką daryt, patarkit, prašau.

 12. Gediminas Gediminas rašo:

  Na va, perskaičiau komentarus ir temą ir panelės skundžiasi kad negali valandos ištempti. aš pats pradėjau šokinėti ir šokinėjau ne skaičiuodamas šuoliukus o didindamas laiką ir jau po savaitės galėjau visą valandą iššokinėti. jeigu žinoma turi valios ir noro tai yra tikrai nesunku.. tik va norėčiau visų paklausti nes vienas dalykas man neaiškus, ar šokdinė gerina reakcija? pavyzdžiui, kai skrenda kamuolys, žmogus be reakcijos gautu į makaulę, o su reakcija spėtu išvengti.

 13. ;,,,,; ;,,,,; rašo:

  Krc paskaiciau komentrus tarkim Evaldas nusisneka ziauriai.. sako negalima sokinet vienu tempu…
  #
  Tarkim as kaip tik pradejau dirbt su sokdyne, tai sokinejau labai aukstai ir greit pavargdavau, nes tiesa sakant nemokejau sokinet, bet po poros treniruociu ismokau ir dabar pasoku 2-3cm nuo zemes. Bet as darau taip: Sokineju normaliu tempu 1min poto darau 15sec pertrauka ir poto vel 1min ir atsimenu pirma karta kaip taip bandziau prasokinejau 12min ir pulsas pakildavo iki 180 :) po kokiu 4 savaiciu galejau sokinet apie 40-45min. Patariu sokinet kas antra diena. Sekmes

 14. Žydrė Žydrė rašo:

  Sveiki,
  Su šokdyne intensyviai šokinėju jau 2 metus ir galiu pasakyti, kad tai man labai patinka. Iš pradžių pradėjau nuo 1000 šuoliukų per dieną, vėliau didindavau skaičių. Šis sportas puikiai atpalaiduoja, beje savijauta puiki, atrodo, kad kaskart pašokinėjus įgaunu vis daugiau jėgų :) Šiuo metu per dieną sušokinėju 12000 šuoliukių ;) Kas šokinėjate, tikrai man pritarsite, kad labai sutvirtėja kūnas, o tada ir patys geriau jaučiamės. Sėkmės sportuojanties, o tiems, kurie dar nepradėjote linkiu daug valio ir nepasiduoti :)

 15. Guoste Guoste rašo:

  Sveiki, noreciau paklausti kas sokineja ar krenta svoris nuo slaunu, sokineti pradejau visai nesenei ir sokineju keisdama kojos, nenoreciau kad augtu raumenis labiau noreciau kad kristu svoris

 16. Milda Milda rašo:

  Paneles, nebijokit kad raumenys augs ant koju,moters kunas nera sutvertas buti raumeningu kaip vyru, tai daug jus ten nieko neuzsiauginsit (beabejo idejus daug darbo tai imanoma – bet pastebekit kaip stipriai dirba fitnese dalyvaujancios paneles),beto kai raumenukai riebaliukus pakeicia, tai kunas ne tik tvirtesnis atrodo, bet ir lieknesnis tuo paciu. taip pasiekiamas vadinamasis ‘liesas tvirtumas’, be to esant didesniam raumenu procentui kune, greiteja medziagu apykaita, taigi pats organizmas palaipsniui patampa kaloriju deginimo masina, beabejo tam reikia subalansuotos mitybos bei reguliaraus sporto. Pati sokineti pradejau tik siandien, taip atradau si straipsni, buvo idomu kiek kaloriju sudeginama sokinejant, pradejau nuo 1000 suoliuku, taciau manau kad juos darysiu tik savaitgaliais, kitas dienas begioju arba darau steppinga bei jegos treniruotes, o suoliukai man atstoja savaitgali kardio, kada neturiu galimybes sportuoti sporto klube. Sekmes sportuojancioms !

 17. žiogas žiogas rašo:

  nuo ko greičiau krenta svoris nuo šokinejimo per virvute,ar nuo kroso?

 18. Anonimas rašo:

  kroso

 19. Patenkinta Patenkinta rašo:

  As per pora menesiu sokinejimo sokdyne (sokinedavau beveik kasdien) numeciau 12 kg. Zinoma, ziurejau ir ka valgau, beveik menesi isbuvau ir be saldumynu, juos nerealiai megstu,ir stengdavausi nevalgyti po sesiu, nebent kokiu vaisiu ar riesutu, jei jau alkana budavau. Sokdyne tikrai geras dalykas kai nori greit numesti svorio. Geriau negu krosas, nes ir ta isbandziusi esu, nors ir dabar pabegioju, bet kai dabar vel syla, lauke stengiuosi sokineti per sokdyne kai tik galiu.

 20. Gabrielė Gabrielė rašo:

  Šokinėju kelias dienas, vakar padariau 500 šuoliukų,šiandien bandysiu 1000, nerealiai patiko, mano tikslas išryškinti raumenukus tikiuos pavyks, šokinėjimas virvute vienas malonumas, nemėgstu bėgiojimo…šiuo metu negaliu lankyti sporto klubo, dėl mažo vaikiuko, tad šokinėjimas namie pats tas :)

 21. Paulina Paulina rašo:

  Galbūt kas ir nepastebėsit komentaro, tačiau norėčiau gauti patarimą iš senbūvių šokinėjime su šokdyne, ar padeda sudeginti riebaliukus ant pilvvo… Nes nutojau rukyti prieš 3 mėnesius. sustambėjau, o ant pilvuko atsirado negražus sluoksnis, planuoju šokinėt su šokdyne, tikiuosi tai padės. :)

 22. paulinai paulinai rašo:

  Mityba plius sokdyne, rezultatas nudziugins

 23. SPORTININKAS SPORTININKAS rašo:

  O sakykite,prasau-ar sokinejant per virvute neimanoma pasismaugti?

 24. milda milda rašo:

  na ir kvailas klausimas, ar imanoma pasismaugti sokinejant, nebet kazka kita veikiat, nesokinejat.Visai mielas uzsiemimas, smagu ir energijos yra.

 25. Gitana Gitana rašo:

  Ar nekenkia sanariams jei svoris 90 kg.??


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...