2010 Rugpjūčio 24

Pinigai

Pasauliniam forumui surengti trūksta lėšų

veidas.lt

Rugsėjo 14–17 dienomis Vilniuje vyks Jungtinių Tautų 5-asis interneto valdymo forumas, tačiau jam surengti trūksta nei daug, nei mažai – 2 mln. Lt. Šių metų valstybės biudžete tam jau numatyta 3 mln. Lt, tačiau jų nepakanka tokio lygio renginiui, į kurį susirinks apie 2 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio.

Forumą organizuojanti Susisiekimo ministerija Vyriausybės prašo skirti dar 2 mln. Lt. Juk vien parodų ir kongresų centro “Litexpo” nuoma atsieis 1,8 mln. Lt, nors kaina derybų metu gerokai sumažėjo. Dar 1,2 mln. Lt kainuos privalomos forumo transliacijos į visą pasaulį paslaugos. Jo transliacijas internetu paprastai stebi apie 30 tūkst. žmonių. Konkursą transliuoti forumą laimėjo “Teo” ir Lietuvos televizija. 1,5 mln. Lt atsieis Jungtinių Tautų personalo, vertėjų išlaidos.

Forumo rengėjai dalyvius pakvies į vieną šventinę vakarienę, kuri bus surengta Nacionalinėje dailės galerijoje. Beje, rasti vietą nebuvo lengva, nes Lietuvoje nėra šiam tikslui skirtų patalpų, kuriose galėtų tilpti 2 tūkst. žmonių. Ši vakarienė valstybės biudžetui atsieis dar 400 tūkst. Lt. Išlaidos už skrydžius, viešbučius, maitinimąsi bus pačių forumo dalyvių rūpestis.

“Lietuva dar prieš krizę įsipareigojo surengti tokį renginį. Tikimės, kad Vyriausybė skirs trūkstamus 2 mln. Lt, – tikisi susisiekimo ministro patarėjas ryšiams su visuomene Martynas Čerkauskas. – Juolab kad toks forumas, be jokios abejonės, bus ir didelė reklama Lietuvai, ir šansas sulaukti naujų IT verslo investicijų”.

Interneto valdymo forumo tikslas – dialogas pagrindiniais interneto valdymo klausimais, siekiant skatinti interneto saugumą, stabilumą ir plėtrą.

“Litexpo”, kur vyks prestižinis renginys, šiemet vasarį baigė rekonstrukciją ir dabar turi vienuolika salių, o konferencijų centre vienu metu gali tilpti daugiau kaip 3 tūkst. dalyvių. Bendras salių plotas sudaro 4100 kv. m, visos jos aprūpintos pačia šiuolaikiškiausia konferencine įranga. Įdiegta vaizdo ir garso komutacinė sistema sujungia atskiras konferencijų sales į integruotą sistemą ir suteikia galimybę vienu metu transliuoti tą patį vaizdą ir garsą skirtingose salėse, o tai leidžia vienu metu stebėti vaizdo konferencijas iki 3 tūkst. žmonių. Tokios konferencijų bazės Lietuvoje daugiau nėra.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...