2010 Balandžio 16

Partijos

Partijų finansavimas bus skaidresnis

veidas.lt

Seimas po svarstymo pritarė Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siekiama didinti politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo skaidrumą bei gerinti politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolę.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad visi aukojusieji fiziniai ir juridiniai asmenys privalo būti paviešinti. Šiuo metu fiziniams asmenims, paaukojusiems mažiau nei 100 litų, numatyta galimybė likti nepaviešintiems.

Svarstydamas įstatymo projekto pataisas Seimas nepritarė siūlymui drausti politines partijas remti juridiniams asmenims. Audito komitetas, svarstantis šį projektą kaip pagrindinis komitetas, mano, kad uždraudus juridiniams asmenims aukoti politinėms partijoms ir politinės kampanijos dalyviams, šios lėšos galėtų būti paaukotos per fizinius asmenis, todėl nustatyti galimą juridinių asmenų įtaką galėtų tapti gerokai sudėtingiau.

Taip pat nutarta nepritarti siūlymui per pusę mažinti vieno fizinio ar juridinio asmens aukos dydį. Fiziniam asmeniui paaukojus per metus daugiau kaip 5 VMDU dydžių auką, jam atsirastų prievolė deklaruoti turtą ir pajamas. Dabar galiojančiame įstatyme nustatyta, kad vienas fizinis ar juridinis asmuo per metus gali paaukoti vienai politinei partijai ne didesnę kaip 300 MGL dydžio auką.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...