2010 Gegužės 17

Dalia Teišerskytė

Parlamentarė siūlo pensininkams užsidirbti papildomai

veidas.lt

Seime užregistruotas įstatymo projektas, kuris užtikrintų, kad pajamos už autorinius darbus ar kitą vienkartinę veiklą, nedarytų įtakos gaunamai pensijai. Pasak projekto iniciatorės, Liberalų sąjūdžio frakcijos narės Dalios Teišerskytės, tokia tvarka leistų gyventojams, gaunantiems valstybines socialinio draudimo pensijas, papildomai užsidirbti gaunat nenuolatinių pajamų.

„Šiuo metu susidariusi dviprasmiška situacija. Menininkai, atlikėjai ir kiti honorarus gaunantys ar pagal autorines sutartis dirbantys pensinio amžiaus žmonės faktiškai negali tokiu būdu užsidirbti papildomų pajamų. Net vienkartinės įplaukos pagal autorines sutartis daro įtaką jų valstybinio socialinio draudimo pensijai, o susimokėjus mokesčius – gali atsitikti ir taip, kad už gautą honorarą dar teks ir primokėti“, – komentuoja liberalė D. Teišerskytė.

Pakeitus Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo nuostatą, pajamos gautos pagal autorines sutartis, sporto ar atlikėjo veiklos pajamos, taip pat meno kūrėjo statusą turinčių asmenų pagal autorines sutartis gaunamos pajamos – neturėtų įtakos šiems asmenims mokamų valstybinio socialinio draudimo senatvės, ištarnauto laiko pensijų ir kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas dydžiui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...