2011 Birželio 09

Pareiškė užuojautą dėl Z. R. Rudziko mirties

veidas.lt

BFL

Šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl fiziko, buvusio Lietuvos mokslų akademijos prezidento akademiko Zenono Rokaus Rudziko mirties.

“Akademinė visuomenė neteko itin iškilaus mokslininko, teorinės fizikos specialisto, savo svariais darbais praturtinusio fizikos ir astrofizikos mokslą, o jo visuomeninė ir darbinė veikla ilgam išliks jį pažinojusiųjų atmintyje”, – rašoma prezidentės Dalios Grybauskaitės užuojautoje.

“Tai didelė netektis Lietuvos mokslo ir akademinei bendruomenei. Linkiu, kad šviesus mokslininko Z.R.Rudziko atminimas ilgam išliktų jo artimųjų, kolegų, bičiulių atmintyje”, – teigia premjeras Andrius Kubilius.

Velionio šeimai, artimiesiems, kolegoms ir visai Lietuvos mokslo šeimai adresuotoje užuojautoje Seimo pirmininkė Irena Degutienė pabrėžia, kad Z.R.Rudzikas buvo iš tų asmenybių, kurios tyliai ir kantriai dirbo savo darbą, kantriai tarnavo savo profesijai ir, pasiekdamos pačių aukščiausių įvertinimų bei didžiausio pripažinimo, didino pagarbą Lietuvai, jos mokslui visame pasaulyje.

“Šviesaus atminimo Zenono Rokaus Rudziko mokslinis palikimas – tai šimtai publikacijų iš teorinės fizikos, monografijos, skelbtos prestižiškiausiuose mokslo leidiniuose, paskaitos, skaitytos ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, JAV. Iškilaus lietuvių mokslininko įvertinimas – tarptautinės kolegų bendruomenės pagarba, garbingiausios premijos, narystė tarptautinėse mokslo organizacijose, garbingiausi vardai”, – rašo I. Degutienė.

Jos teigimu, šiandien itin vertinga atrodo Z. R. Rudziko nuostata neužsidaryti vien profesinėje veikloje, bet imtis visuomeninės veiklos.

“Zenonui Rokui Rudzikui visada rūpėjo, kokia bus ne tik Jo profesinė bendruomenė, kokia bus Lietuvos Mokslų akademija, bet ir kokia bus pati Lietuva, jos visuomenė. Todėl, su Velionio išėjimu į Anapilį, netekome aktyvaus viešojo gyvenimo dalyvio ir judintojo, aktyvaus ir atsakingo bendrapiliečio, kėlusio aktualius klausimus ir ieškojusio atsakymų, negailėjusio laiko, jėgų ir pastangų Lietuvai keisti pažangos, šviesos ir demokratijos kryptimi”, – teigiama I. Degutienės užuojautoje.

70 metų Z. R. Rudzikas mirė trečiadienį. Jis buvo vienas žymiausių Lietuvos fizikų teoretikų, atominės spektroskopijos specialistas. Pastaruoju metu jis dirbo Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institute vyriausiuoju mokslo darbuotoju. Prieš tai jis daug metų vadovavo institutui.

Ketvirtadienį velionis bus pašarvotas laidojimo namuose Olandų gatvėje Vilniuje.

Z. R. Rudzikas gimė 1940 metų rugpjūčio 16 dieną Gulbiniškėje, Lazdijų rajone. 1962 metais su pagyrimu jis baigė Vilniaus valstybinio universiteto Fizikos fakultetą. Čia 1965 metais apgynė mokslų kandidato (dabar – daktaro) disertaciją, 1972 metais – mokslų daktaro (dabar – habilituoto daktaro) disertaciją.

1994 metais Z. R. Rudzikas tapo Lietuvos mokslų akademijos tikruoju nariu, 2003-2009 metais jis buvo akademijos prezidentas.

Už nuopelnus mokslui, aktyvią profesinę ir visuomeninę veiklą profesorius Z. R. Rudzikas įvertintas garbingomis premijomis ir apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...