2012 Balandžio 23

Parduotuvėse – vos po vieną kasininką

veidas.lt


Gal prekybos tinkluose sumažėjo pirkėjų? Gal trūksta darbuotojų? O gal jų kaita, kai žinome, kokius atlyginimus gauna kasininkai, pernelyg didelė, kad pavyktų užtikrinti normalų aptarnavimą?

Tokių klausimų pirkėjams kyla vėl išvydus senokai matytą vaizdą: pastaruoju metu kai kurių tinklų didelėse parduotuvėse galima pamatyti dirbant po vieną kasininką. Dėl to prie vienintelės dirbančios kasos susidaro didžiulės eilės, o pirkėjai, laukdami eilėje, plūstasi ir reikalauja skundų knygų.
Pavyzdžiui, tokią situaciją praėjusią savaitę teko stebėti vienoje didelėje sostinės „Norfoje“. Prie vienintelės veikiančios kasos nusidriekė apie penkiolikos pirkėjų eilė, ir žmonės niekaip negalėjo suprasti, kodėl visoje parduotuvėje tedirba viena kasininkė. Darbuotoja teisinosi, kad dabar ji tam tikru metu dirba viena ir ryte, ir vakare, nes toks esąs vadovybės sprendimas.
„Veidas“ pasidomėjo, kokios priežastys lemia tokią situaciją, tačiau prekybos tinklų atstovai tikino, esą jiems nei darbuotojų stinga, nei pirkėjų srautai sumažėjo: neva tokia padėtis galėjo susiklostyti nebent atsitiktinai. „Mūsų prekybos centruose darbas planuojamas taip, kad eilėje prie kasos lauktų ne daugiau kaip keturi pirkėjai“, – tvirtino „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis. Vis dėlto akivaizdu, kad „keturių pirkėjų“ taisyklė šiame tinkle ne visada veikia.
Na, o kaip kasininkų skaičių reguliuoja kiti prekybos tinklai? Olga Malaškevičienė, prekybos tinklo „Maxima“ atstovė, taip pat teigia, kad eilės parduotuvėse gali susidaryti nebent dėl momentinių priežasčių, kurias numatyti ne visada pavyksta, tarkime, kai užsuka moksleivių ar užsieniečių ekskursija. „Mūsų parduotuvėse kasininkų skaičius nėra visada vienodas, jį lanksčiai koreguojame atsižvelgdami į aplinkybes. Pavyzdžiui, „Maximos“ parduotuvėje Vilniuje, Mindaugo g., daugiau kasininkų dirba tuomet, kai šalia esančioje mokykloje skelbiama ilgoji pertrauka. O „Maximoje“ priešais Kauno pramogų areną visada daugiau kasininkų dirba prieš renginius ir po jų“, – komentavo O.Malaškevičienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...