2011 Birželio 10

Parašų klastotojus siūloma bausti baudomis

veidas.lt

BFL

Už parašų klastojimą Generalinė prokuratūra siūlo teismui kaltais pripažinti keturis politiko Arūno Valinsko štabe dirbusius vilniečius ir nubausti juos piniginėmis baudomis.

Pagrindinį kaltinamąjį, štabo vadovą Vytą Karsoką prokuratūra prašo bausti 250 minimalių gyvenimo lygių (MGL) dydžio suma, tai yra 32,5 tūkst. litų bauda.

Dainiui Stelmokui, Justinui Daubarai ir Ingridai Jočienei prašoma skirti 200 MGL dydžio – 32 tūkst. litų baudą.

Generalinės prokuratūros prokuroro Aleksandro Kazakovo teigimu, kaltinamieji veikė kaip bendrininkų grupė. Tuo metu kaltinamieji tai neigia, sakydami, kad noras klastoti parašus kilo spontaniškai.

“Nusikaltimas nesunkus, bet jis daro žalą valstybės institucijų prestižui”, – sakė prokuroras A. Kazakovas. Jis mano, kad lengvinančių aplinkybių byloje nėra, nes kaltinamieji kaltę pripažino tik iš dalies.

Prašymas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą negali būti tenkinamas, nes kaltinamieji savo kaltės iki galo nepripažino.

Bylą nagrinėjantis Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas penktadienį atsisakė skirti dar vieną rašysenos ekspertizę dėl Fabijoniškių vidurinės mokyklos direktoriaus V. Karsoko galimai suklastotų parašų. Teismas paskelbė, kad sprendimui priimti jam užtenka jau byloje esančių duomenų.

V. Karsoko advokatas Sigitas Židonis teigė, kad parašai buvo klastojami per visus rinkimus. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) yra išbrokavusi ir prezidentės Dalios Grybauskaitės štabo surinktus duomenis.

“Negalima išskirti A. Valinsko štabo ir pasodinti į kaltinamųjų suolą”, – sakė advokatas.

D. Stelmokas, J. Daubara ir I. Jočienė yra prisipažinę, kad 2009 metų balandžio 1-ąją Seimo Konstitucijos salėje klastojo parašus ir į parašų rinkimo lapus įrašė išgalvotus žmones.

Parašai klastoti 2009-ųjų balandžio 1-ąją, kad tuometinis Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos lyderis A. Valinskas galėtų dalyvauti prezidento rinkimuose. Paaiškėjus, kad trūksta 800 parašų, nuspręsta tuščias grafas užpildyti išgalvotais vardais ir pavardėmis, išgalvojant jų kitus anketinius duomenis bei asmens dokumentų serijas ir numerius.

A. Valinskas surinktus parašus įteikė VRK, bet netrukus atsiėmė savo kandidatūrą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...