2011 Birželio 14

Paramos kreipiasi daugiau studentų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Sunki ekonominė padėtis gerokai pailgino aukštųjų mokyklų studentų, gaunančių valstybės socialines stipendijas, sąrašus – Valstybinio studijų fondo (VSF) duomenimis, 2010–2011 m. jų padaugėjo kone dvigubai.

“Statistika iškalbinga: socialiniai remtinų šeimų taip padaugėjo, kad pernai pavasario semestro metu socialines stipendijas gavo daugiau nei penki tūkstančiai, o šiemet – jau per aštuonis tūkstančius studentų”, – “Veidui” teigė VSF direktorius dr. Sigitas Renčys.

Kaip žinoma, studentai dėl socialinių stipendijų gali kreiptis du kartus per metus – pavasario ir rudens semestruose. VSF stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyr. specialistė Viktorija Vigėlienė informavo, kad 2010 m. per abu semestrus buvo išmokėta 31,4 mln. Lt, o šiemet vien pavasario semestrui bendra patvirtina suma siekia 20,8 mln. Lt. Studentams socialinė stipendija mokama visą semestrą, jos dydis – 390 Lt per mėnesį.

Daugiausiai besikreipiančiųjų paramos sudaro jaunuoliai iš socialiai remtinų šeimų – jų šį pavasario semestrą buvo daugiau nei 6,5 tūkst. Taip pat socialinės stipendijos skirtos 946 našlaičio statusą turintiems bei 681 neįgaliam studentui.

S.Renčys pabrėžė, kad stipendijos skirtos ir išmokėtos visiems tokį prašymą ir atitinkamus dokumentus pateikusiems jaunuoliams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...