2011 Birželio 10

Paragino patikrinti dviračių takų būklę

veidas.lt

BFL

Kaune dviratininkų laukia daug naujovių. Drauge su dviratininkais, žurnalistais bei savivaldybės administracijos darbuotojais dviračiais po Kauno centrinę dalį pakeliavę politikai akivaizdžiai įsitikino, su kokiom problemom susiduria bevariklio transporto propaguotojai antrajame pagal dydį Lietuvos mieste.

Žygio maršrutą pasiūlė Linas Vainius – Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas. “Pasiūlėm tokį maršrutą, kad visi patys išbandytų 1000 Kauno dviratininkų kasdienybę. O miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis mielai palaikė tokią idėją ir visus sukvietė į šį žygį”, – sakė L. Vainius.

Prieš sėdant ant dviračių, miesto vadovai pristatė naujoves, kurios turėtų nudžiuginti dviratininkus.

“Kauno dviratininkams pristatome naują paslaugą – dviratininkai nebegalintys ar nebenorintys patys grįžti dviračiu namo, turės galimybę pasinaudoti taksi paslauga. Dvi Kaune veikiančios įmonės tam pritaikė savo mašinas, prie kurių bagažinių bus galima prikabinti dviratį. Artimiausiu metu tokią pačią paslaugą pradės teikti ir Kauno viešasis transportas”, – apie naują idėją pasakojo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Dviratininkai išklausė jiems džiugių naujienų ir iš kitų savivaldybės tarnautojų lūpų.

“Šiuo metu ruošiame visus dokumentus dėl esamo dviračių tako nuo Vytauto bažnyčios iki Panemunės tilto rekonstrukcijos. Jeigu darbai ir derinimai nestrigs, rekonstrukcijos darbai prasidės jau kitais metais”, – teigė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Rekonstrukcijos metu bus keičiama dviračių tako danga. Atsižvelgiant į dviratininkų pageidavimą – įrengiamas tako apšvietimas. Visų darbų sąmata bus 2 mln. litų.

Įdomių idėjų turintis Kauno technologijos universiteto 2 kurso mechatronikos studentas Gediminas Nemanis pristatė naują savo kūrinį – akumuliatoriumi pakraunamą dviratį.

“Pasaulyje ši idėja analogų neturi. Pavargęs dviratininkas gali lengvai nuvykti į norimą vietą net nemindamas pedalų. Dviračio akumuliatorių pakrauti galima pasinaudojus bet kuriuo elektros lizdu. Tokios įrangos kaina siekia apie 100 eurų. Panaudojant pagalbinę techniką, dviratis gali išvystyti 20 km/val. greitį”, – apie savo kūrinį kalbėjo Gediminas.

ELTA pastebi, kad už ryšius su jaunimo bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis atsakingo jauniausio Lietuvoje vicemero entuziazmas apie dviračius gal būtų pasibaigęs kabinetiniais teoriniais pasvarstymais, jei ne socialdemokratų šviežiai įžiebta diskusija dėl dviračių tako Laisvės alėjoje likimo. Tuomet Kauno mero pavaduotojas P. Mačiulis su bendraminčiais nusprendė visiems įrodyti, kad dviratis gali būti geriausias kauniečio draugas.

“Diskusijų dėl dviračių takų koalicijoje verda visokių. Tačiau noriu patikinti, kad dviračių mėgėjus palaikančių tarybos politikų ir Kauno gyventojų yra tikrai daug. Todėl pasistengsime, kad tas dviračių takas Laisvės alėjoje gyvuotų kuo ilgiau ir kad mieste atsirastų dar daugiau naujų takų”, – Eltai penktadienį sakė vicemeras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...