2010 Rugsėjo 07

Kultūra

Pamokos – prie šarvų ir paveikslų

veidas.lt

Rugsėjo pradžioje sostinės muziejininkai vos spėja suktis: kol mokyklos nebaigtos renovuoti, pedagogai pažintines pamokas stengiasi vesti kultūros įstaigose. Štai Lietuvos nacionalinis muziejus siūlo daugiau kaip 30 teminių pamokų ne tik istorijos, bet ir dailės, muzikos ir kitų dėstomų dalykų temomis. Kaip “Veidui” sakė šio muziejaus atstovė Birutė Kazlauskienė, šįmet moksleivių laukia trys naujos ekskursijos, paįvairintos praktinėmis užduotimis: “Žalgiriui 600″, “Lietuva carų valdžioje” ir “Prancūzmečio ženklai Vilniuje”. Ekskursija muziejuje klasei kainuoja 20 Lt.

Vilniaus paveikslų galerijoje moksleiviams taip pat siūlomas naujas renginys – ekskursija “Baltasis romantizmo angelas”. Jaunuoliams siūloma persirengti dvarininkų drabužiais ir apžiūrėjus Chodkevičių rūmuose saugomus turtus dalyvauti romantinės poezijos ir muzikos viktorinoje. Nacionalinė dailės galerija, neseniai pristačiusi lietuviškos fotografijos parodą “Nuobodulys”, taip pat kviečia į edukacinius renginius su praktinėmis užduotimis. Lietuvos dailės muziejus už neįprastas pamokas iš moksleivio teprašo simbolinio lito mokesčio.

Spalį Nacionalinis muziejus ketina atgaivinti šeštadieninių užsiėmimų, skirtų visai šeimai, tradiciją. Pernai jie tapo tokie populiarūs, kad teko steigti papildomas grupes. Pageidaujančių įdomiai leisti šeštadienio popietes muziejuje šeimų registracija jau vyksta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...