2011 Gegužės 19

Paminėjo pasieniečio G. Žagunio žūties metines

veidas.lt

BFL

Ketvirtadienį Seimas paminėjo pasieniečio Gintaro Žagunio žūties 20-ąsias metines.

Kviesdama pagerbti pasieniečio atminimą tylos minute Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priminė, kad prieš 20 metų savo tarnybos vietoje, Krakūnų poste, Šalčininkų rajone, žuvo pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos pareigūnas, Šalčininkų užkardos Dieveniškių patrulinės tarnybos baro pamainos viršininkas, pasienietis Gintaras Žagunis.

“1990-1991 m. beginkliai Lietuvos pareigūnai, pasieniečiai, muitininkai, akis į akį susidurdavo su sovietų smurtu, žeminimu bei deginimais ar kitaip naikinamais pasienio kontrolės postais. 1991 m. gegužės 19 d. naktį buvo pralietas kraujas. Iš Baltarusijos atvažiavę ginkluoti sovietinio režimo pakalikai nutraukė pirmojo atkurtos Lietuvos pareigūno – pasieniečio G. Žagunio gyvybę. Lietuva į smurtą neatsakė smurtu, ji pasirinko nesmurtinį kelią ir pasauliui priminė, kad ateitį reikia grįsti ne jėgos kultu ir neapykantos dvasia, o aukščiausiomis žmonijos vertybėmis”, – minėjime sakė Seimo vadovė.

Minėjime, kuriame taip pat dalyvavo pasieniečio G. Žagunio artimieji, kalbėjo Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Pečeliūnas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...