2015 Rugpjūčio 30

Palanga prieš 40 metų

veidas.lt

Leonardo Skripsto nuotr.

Kaip atrodė Palanga prieš 40 metų? Tiksliai į šį klausimą sunkiai beatsakytų net amžininkai. Profesionalus fotografas, o tais tolimais 1975-aisiais – Palangos vidurinės mokyklos absolventas, besirengiantis žurnalistikos studijoms, Leonardas Skirpstas anuomet Palangos „Naglio“ kino teatre surengė pirmąją savo parodą.

 

Paroda pasakojo apie to meto Palangą. Ketvirtadienį Leonardas Skirpstas Lietuvos radijo ir televizijos fojė taip pat surengė parodą apie Palangą. Tai tarsi pirmosios jo gyvenime parodos aidas – „Mūsų pajūris prieš keturiasdešimt metų“.

L.Skirpsto fotografijos nukelia žiūrovą į tuos laikus, kai SSRS okupuota Palanga buvo „sąjunginės“ reikšmės kurortas, besivaikantis skaičių – kuo daugiau poilsiautojų sukišti į kvadratinį metrą. Laivas „Šventoji“, bet užrašas ant jo – rusų kirilica. Abiturientai ant Palangos tilto po išleistuvių. Bet tas tiltas seniai jau audros nuneštas – vietoj jo stovi kitas. Gatvė ir parduotuvė, įvardyta rusiškai. Žvejai, grįžtantys iš jūros. Jūra.

Nespalvotos fotografijos žavesys. Celiuliozinės, laikui ir aplinkai neatsparios juostos išbyrėjusiais dantukais restauruojamos, atkuriamos, suskaitmeninamos. Ir tuomet praeities vaizdais ir veidais prabyla į mus. Tam, kad padėtų prisiminti, jaunesniems – sužinoti. Kas ir kaip buvo, kaip galėjo ir kaip neturėjo ir neturėtų būti.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...