2011 Kovo 14

Pajamų deklaravimas

Pajamų deklaracijos jau elektroninėje erdvėje

veidas.lt

Elektroninėje erdvėje šimtai tūkstančių gyventojų jau gali rasti iš dalies arba visiškai užpildytas pajamų deklaracijas.

Tačiau ne visi jas galutinai užpildę gyventojai galės susigrąžinti pinigų iš valstybės biudžeto, pirmadienį rašo dienraštis “Vilniaus diena”.

Kai kuriems, kaip ir pernai, teks dar ir primokėti gyventojų pajamų mokesčio, be to, ir šiais metais bus tokių, kurie patys turės susimokėti privalomąjį sveikatos draudimą.

Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė teigė, kad šiais metais elektroninės deklaracijos yra “draugiškesnės vartotojui, paprasčiau patikrinamos ir užpildomos”.

Be to, jose pateikiama daugiau informacijos, kuri leis suprasti, kodėl žmogus turi primokėti, o ne atgaus iš biudžeto mokesčių permoką.

Preliminariais skaičiavimais, gyventojai turėtų susigrąžinti apie 150 mln. litų. Tai panaši suma, kokia buvo ir pernai, tačiau bene dukart mažesnė nei ankstesniais metais.

Gyventojų pajamų mokestį ir privalomąjį sveikatos draudimą turės primokėti apie 280 tūkst. žmonių.

Tikslūs skaičiai paaiškės ne anksčiau kaip gegužę, kai visi jau bus užpildę deklaracijas. Jas privaloma pateikti iki gegužės 2 dienos.

Šiemet deklaruodami pajamas gyventojai gali susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio permokas už dalį sumokėtų gyvybės draudimo įmokų, mokestį už studijas aukštojoje ar profesinėje mokykloje, dalį sumokėtų įmokų į trečiosios pakopos pensijų draudimo fondą, už iki 2009 metų paimtą busto paskolą ir už iki to laiko nupirktus kompiuterius su programine įranga ar įsirengta interneto prieiga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...