2013 Kovo 13

Pajamos iš mobiliojo interneto verslo per ketverius metus viršys pajamas iš balso paslaugų ir SMS

veidas.lt


Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ prognozuoja, kad šiais metais „Omnitel“ pajamos iš mobiliųjų duomenų perdavimo sudarys jau ketvirtadalį bendrovės paslaugų pajamų, o iki 2017 metų pajamos iš mobiliojo interneto verslo viršys pajamas iš balso paslaugų ir SMS.

Didžiausias operatorių laukiantis iššūkis per kelerius ateinančius metus – ne tik išmokti didžiąją pajamų dalį gauti iš mobiliojo interneto pereinant prie naujų verslo modelių, bet ir parengti mobiliuosius tinklus, kad jie atitiktų stipriai išaugsiančius reikalavimus. „Omnitel“ tinklai šiam iššūkiui jau yra parengti.

„Omnitel“ pajamos iš mobiliojo interneto dar 2009 metais viršijo pajamas iš SMS paslaugos. Kelerius pastaruosius metus „Omnitel“ mobiliojo interneto pajamoms augus po keliolika procentų, 2012 metais jos sudarė penktadalį visų bendrovės paslaugų pajamų. Tolesnio augimo potencialas yra didžiulis -  remiantis „Nielsen“ tyrimu (2012 m. 2 ketv.), šių metų pabaigoje Lietuvoje bus 1,6 mln. išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudotojų, taigi kas antras šalies gyventojas yra potencialus mobiliųjų duomenų vartotojas.

„Tendencijos rodo, kad Lietuva rengiasi dideliam duomenų perdavimo paslaugų augimui. Pajamos iš mobiliųjų duomenų sudaro reikšmingą dalį „Omnitel“ pajamų krepšelyje. Verslo modelis dar nėra pasikeitęs, tačiau akivaizdu, kad pokyčiai prasidėjo, ir per keletą ateinančių metų operatoriai turės išmokti iš mobiliųjų duomenų uždirbti didžiausias savo pajamas – išmanioji įranga ir mobilieji tinklai turės būti efektyviai įdarbinti“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Pasak A.Zabulio, mobiliaisiais duomenimis pagrįstas verslas bus tikras iššūkis Lietuvos operatorių tinklams, todėl operatoriai turi pradėti rengtis jam jau dabar, o ne tada, kai prireiks. „Omnitel“, pastačiusi plačiausią Lietuvoje 3G tinklą, atliekanti jo modernizaciją bei vienintelė Lietuvoje turinti 4G LTE tinklą, šiam iššūkiui jau yra  pasirengusi.

„Omnitel“ trečiosios kartos tinklas yra didžiausias šalyje pagal aprėptį Lietuvos teritorijoje visuose signalo stiprumo lygiuose ir padengia šalies teritorijas, kuriose žmonės paprastai naudojasi išmaniaisiais įrenginiais. „Omnitel“ vykdoma 3G tinklo modernizaciją dar labiau išplečia tinklo talpas ir 3G tinklo aprėptį modernizuotose vietovėse padidina net 15 proc.

2012 metais įsibėgėjo ir 4G LTE plėtra Lietuvoje. „Omnitel“ 4G LTE ryšiu padengė Vilniaus ir Kauno miestus, taip pat 4G LTE veikia Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje. Ši technologija leidžia pasiekti net iki 10 kartų didesnį nei 3G duomenų perdavimo greitį ir naudotis didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančiomis paslaugomis, kurios ypač aktualios verslo klientams – rengti vaizdo konferencijas, tiesiogines transliacijas ir t.t.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...