2011 Lapkričio 30

Kęstutis Glaveckas

Pagrindiniai biudžeti skaičiai išliko beveik tie patys

veidas.lt

 

Trys klausimai Kęstučiui Glaveckui, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui

VEIDAS: Jūsų žiniomis, kiek pakito 2012 m. nacionalinio ir „Sodros“ biudžetų projektai po svarstymų Seimo komitetuose, frakcijose?
K.G.: Pagrindiniai pajamų ir išlaidų skaičiai išliko beveik tie patys. Seimo nariai buvo pateikę papildomų siūlymų visose srityse, viršijančių 4 mlrd. Lt sumą. Tačiau dauguma jų buvo neargumentuoti, todėl Vyriausybės prašome papildomai apsvarstyti tik mažos dalies siūlomų papildomų išlaidų bendrųjų valstybės paslaugų, gynybos ir kitose srityse – jų suma siekia 163 mln. Lt. Manau, kad maždaug du trečdalius ir šių siūlymų Vyriausybė atmes, nes papildomų finansinių išteklių nėra, o kai kurie siūlymai menkai motyvuoti. Atsižvelgėme ir į Valstybės kontrolės rekomendacijas dėl geresnio išteklių naudojimo už valstybės lėšas.
Grąžintus Vyriausybei biudžetų projektus su Seimo narių siūlymais Vyriausybė turės apsvarstyti ir vėl pateikti Seimui iki gruodžio 6 d. Tada parlamentarai svarstys jį antrą kartą ir nustatys priėmimo datą, preliminariai kol kas planuojame gruodžio 8 d.
Dabar svarstytiems biudžetų projektams nepritarė trys Seimo komitetai – Audito, Žmogaus teisių ir Informacinės visuomenės plėtros. Tačiau Biudžeto ir finansų komitete to net nesvarstėme, nes nepritarimai buvo neargumentuoti. Projektams nepritarė ir visos opozicinės frakcijos, bet nesistebiu – juk todėl jos ir opozicinės.
VEIDAS: 2012 m. ekonomikos augimo prognozes mažina bankai, ekspertai. Apie tokią galimybę prabyla ir Finansų ministerija. Ar nereikės keisti ir biudžetų projektų, nes juk jie parengti vadovaujantis optimistiškesnėmis prognozėmis?
K.G.: Jei bus koreguojamos prognozės, vadinasi, reikės koreguoti ir biudžetą. Seimo Biudžeto ir finansų komitete svarstėme šį klausimą: arba teks didinti skolinimąsi, arba mažinti išlaidas, kitų kelių nėra. Preliminariais skaičiavimais, dėl sumažėjusių augimo prognozių biudžetų pajamos gali sumažėti apie 200–300 mln. Lt. Ar skolinimasis reikštų atsisveikinimą su siekiu nuo 2014 m. įsivesti eurą? Pati didžiausia bėda – ne ta. Blogiausia, kad peržengę 3 proc. biudžeto deficitą vėl įbrisime į dar didesnę skolą.
VEIDAS: Kiek „Snoro“ nacionalizavimo problema gali turėti įtakos nacionaliniam biudžetui?
K.G.: Tiesioginės įtakos, manau, nebus, bet netiesiogiai, neabejoju, atsilieps per įmonių pajamas, gali būti – ir per mažų įmonių bankrotus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...