2012 Lapkričio 29

Pagerėjo skaitmeninės antžeminės televizijos prieinamumas Molėtuose ir Varėnoje

veidas.lt


Sėkmingai įvykdęs misiją iki šių metų spalio 29-osios užtikrinti skaitmeninės antžeminės televizijos prieinamumą daugiau nei 90 proc. Lietuvos gyventojų, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) ir toliau stiprina signalų siuntimą įvairiuose šalies regionuose. Lapkričio mėnesį buvo padidintos Varėnoje ir Molėtuose įrengtų siuntimo stočių galios.

„Dar paprasčiau priimti skaitmeninės antžeminės televizijos signalus dabar gali Varėnos miesto ir jo apylinkių bei pasienio su Baltarusija gyventojai, taip pat Molėtų ir šio miesto apylinkių gyventojai“, – sako Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirbys.

Jo teigimu, techninės sąlygos priimti skaitmeninės antžeminės televizijos signalus Lietuvoje buvo sudarytos iš anksto, o prieš pat analoginės antžeminės televizijos išjungimą ir iš karto po jo vykdomi papildomi tinklo gerinimo darbai.

„Savo tinklo charakteristikas papildomai geriname, pirmiausiai atsižvelgdami į valstybės interesą užtikrinti nacionalinio transliuotojo (LRT) programų prieinamumą Lietuvos gyventojams“, – sako Telecentro vadovas.

Kol viešąjį pirkimą laimėjęs konsorciumas „SATV Network“, „Bitė Lietuva“ ir „Toptronas“ neįdiegė atskiro LRT skaitmeninės antžeminės televizijos tinklo, Telecentras ir toliau siunčia LRT televizijos programas.

Vyriausybės 2011 m. patvirtintame „Skaitmeninės televizijos diegimo Lietuvoje modelio apraše“ nurodyta, kad analoginės antžeminės televizijos išjungimo dieną naujojo LRT tinklo parametrai turėjo užtikrinti nemokamų LRT programų priėmimo galimybę teritorijoje, apimančioje ne mažiau kaip 95 proc. Lietuvos teritorijos.

Šių metų spalį Telecentras padidino Druskininkuose, Lazdijuose ir Šalčininkuose veikiančių siųstuvų galias, įdiegė skaitmeninės antžeminės televizijos siųstuvą Nidoje.

Artimiausiu metu bendrovė planuoja įdiegti dar vieną siųstuvą Švenčionyse, tuomet pagerės skaitmeninės antžeminės televizijos priėmimo sąlygos ne tik šiame mieste, bet ir Švenčionėliuose bei jų apylinkėse.

Telecentras – didžiausią radijo ir televizijos programų siuntimo patirtį turinti Lietuvos bendrovė. Be antžeminės ir kabelinės televizijos bei radijo programų siuntimo, Telecentras Lietuvos gyventojams ir įmonėms dar teikia fiksuotosios telefonijos, duomenų perdavimo, tinklų sujungimo, skirtųjų linijų, belaidžių technologijų interneto „Erdvės“, mobiliojo 4G interneto „Mezon“ bei kitas paslaugas.

Skaitmeninės antžeminės televizijos programas Telecentras pradėjo siųsti 2003 m. liepos 15 dieną ir nuolat plėtė bei gerino savo tinklus.

Daugiau informacijos www.telecentras.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...