2011 Gruodžio 22

Pagaliau patvirtintas biužetas

veidas.lt

BFL

Nors parlamentas antradienį tik septintą valandą vakaro ėmėsi svarstyti vieną svarbiausių metų dokumentų – 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, po dviejų valandų jis jau buvo priimtas.

Seimo pirmininkė I. Degutienė padėkojo Seimo nariams, kad jie priėmė biudžetą. Seimo nariams dėkojo ir premjeras Andrius Kubilius – ir opozicijai, ir koalicijai. „Koalicijai – ypač už vieningą balsavimą“, – sakė premjeras, pridūręs, kad svarbu išmokti gyventi pagal išgales ne tik mums, bet ir mūsų vaikams bei anūkams.

„Noriu prisijungti prie Seimo pirmininkės padėkos. Tai, kad patvirtinome biudžetą ir deficitas yra mažesnis nei 3 proc. BVP, ir pensijos atkuriamos, ir daugelis kitų dalykų – tikrai džiuginantis dalykas“, – džiaugėsi premjeras.

Seimo narys socdemas Vytenis Andriukaitis po biudžeto priėmimo replikavo, kad balandžio mėnesį teks peržiūrėti biudžetą, nes jo rodikliai labai trapūs ir stebėjosi, kad neatsakyta į klausimą dėl pajamų, nes liko iki galo neišspręsti NT mokesčio ir palūkanų apmokestinimo klausimai.

Antradienį Seimui nepavyko priimti Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisų, pagal kurias būtų apmokestinamas brangesnis nei milijono litų vertės nekilnojamasis turtas – tai bus mėginama daryti kitame Seimo posėdyje.

Taip pat nepavyko sutarti dėl indėlių palūkanų apmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu, ši pataisa dar bus tobulinama.

Vyriausybei patobulinus pajamų ir išlaidų planą, biudžeto pajamos (su Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšomis), planuojama, kitąmet sudarys 25,055 mlrd. litų, o išlaidos 25,774 mlrd. litų.

Valstybės biudžeto deficitas kitąmet turėtų siekti 719,1 mln. litų (1,4 proc. daugiau nei planuota spalį) – 3,6 karto, arba 1,841 mlrd. litų mažiau nei numatyta šių metų biudžete.

Planuojamos kitų metų valstybės biudžeto pajamos yra 5,2 proc. didesnės, o išlaidos – 2,3 proc. mažesnės nei numatyta šiemet.

Siekiama, kad kitų metų viešųjų finansų (fiskalinis) deficitas neviršytų 3 proc. planuojamo bendrojo vidaus produkto (BVP). Spalį Seimui teiktame biudžeto projekte buvo numatyta, kad kitąmet fiskalinis deficitas neviršys 2,8 proc. BVP.

Numatomas 2012 metų Vyriausybės grynojo skolinimosi limitas padidintas 9,8 proc., iki 9,435 mlrd. litų.

Svarstant kitų metų biudžeto projektą, pasipylė įvairiausi „tautos išrinktųjų“ pasiūlymai – nuo mokyklų remontavimo iki kapinių aptvėrimo darbų, tačiau juos finansų ministrė I. Šimonytė Vyriausybės vardu dažniausiai griežtai atmesdavo.

.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...