2011 Kovo 20

Japonija

Padėtis Fukušimos AE tebėra pavojinga

veidas.lt

Padėtis žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotoje Japonijos atominėje elektrinėje iš dalies stabilizuota, tačiau “tebėra pavojinga”, šeštadienį pareiškė Prancūzijos branduolinio saugumo valdyba (ASN).

“Savaitę padėtis blogėjo, o dabar pasiekėme stabilizacijos būseną, tačiau ji tebėra pavojinga”, – nurodė ASN generalinis direktorius Jeanas Christophe’as Nielas (Žanas Kristofas Nilas), Fukušimos 1-osios elektrinės inžinieriams tebesistengiant iš naujo įjungti aušinimo sistemas.

ASN Atominių elektrinių departamentui vadovaujantis Thomas Houdre (Toma Hudrė) sakė esantis susirūpinęs dėl panaudotų branduolinių kuro saugyklų Fukušimos elektrinės 3-ajame ir 4-ajame blokuose.

Šie strypai turi būti nuolat aušinami vandeniu. Perkaitę jie gali tapti itin radioaktyvūs ir sukelti didelį pavojų elektrinėje dirbantiems žmonėms, iš pažeistų reaktorių blokų į aplinką gali pasklisti dideli kiekiai radioaktyvių teršalų.

“3-ojo bloko saugykla buvo pažeista. Jos nebeįmanoma pripildyti (vandens) iki numatyto lygio”, – aiškino Th.Houdre.

Tuo tarpu 4-ojo bloko panaudoto kuro saugykloje didžiausią problemą kelia didelis šilumos kiekis, išsiskiriantis iš urano strypų, nurodė ekspertas.

Šie strypai tik neseniai buvo ištraukti iš reaktoriaus ir panardinti saugyklos baseine, kad atauštų, ruošiantis anksčiau suplanuotai reaktoriaus kuro papildymo operacijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...