2011 Birželio 17

Padėkojo Vengrijai už sėkmingą pirmininkavimą ES

veidas.lt

BFL

Penktadienį susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir mūsų valstybei akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių diplomatinių atstovybių vadovais užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis padėkojo ambasadoms už jų pastangas šiais metais organizuoti renginius, skirtus Lietuvos valstybės ir diplomatinių santykių atkūrimo su užsienio valstybėmis dvidešimtmečiui pažymėti, teigiamai įvertino daugumos ES valstybių ketinimą aktyviai dalyvauti Demokratijų bendrijos renginiuose, vyksiančiuose birželio 30-liepos 1 dienomis Vilniuje.

Ministras pasidalijo su ambasadoriais Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) laimėjimais, neseniai vykusių jo, kaip ESBO pirmininko, vizitų Vidurinėje Azijoje rezultatais ir Lietuvos planais rengiantis ESBO ministrų susitikimui, vyksiančiam gruodžio mėnesį Vilniuje.

Lietuvos diplomatijos vadovas supažindino ES šalių atstovus su pagrindiniais Lietuvoje įgyvendinamais energetikos projektais, dar kartą atkreipė dėmesį į, Lietuvos nuomone, nepakankamai skaidriai Lietuvos kaimynystėje planuojamus plėtoti atominių elektrinių projektus.

Ministras pristatė Lietuvos poziciją dėl tolesnės ES Rytų partnerystės iniciatyvos įgyvendinimo ir padėties ES Rytų partnerystėje dalyvaujančiose valstybėse. Jis išreiškė viltį, kad Lenkijoje rugsėjo mėnesį vyksiančiame ES ir ES Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikime Europos Sąjunga Rytų partnerystės šalims patvirtins, kad yra atvira galimai plėtrai, jei tam yra pasirengusios abi pusės.

A. Ažubalis susitikime su diplomatais Vilniuje dalyvavo ES pirmininkaujančios Vengrijos ambasados kvietimu.

Padėkojęs Vengrijai už sėkmingą pirmininkavimą ES, Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad šis pirmininkavimas įeis į istoriją, nes jo metu buvo plačiai atvertos durys į ES Kroatijai. Ministras palinkėjo sėkmės tvirtinant ir įgyvendinant ES Dunojaus strategiją, kurios tikslai – transporto infrastruktūros Dunojaus upe plėtra, laivybos saugumo didinimas, su aplinkosauga susijusių projektų įgyvendinimas, verslo ir socialinių ryšių stiprinimas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...