2011 Gruodžio 11

Padėklų gamintojai jau pajuto atkeliaujant sunkmetį

veidas.lt


Tiek ekonomikos smukimą, tiek pakilimą vieni pirmųjų pajunta medinių padėklų gamintojai. Lietuvos gamintojai jau nuo lapkričio pradžios pajuto gerokai sumažėjusį jų gaminamų padėklų poreikį.

„Lietuvos gamintojai daug padėklų parduoda Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse. Spalį, lapkritį kai kurie medinių padėklų užsakovai jų užsakė net trečdaliu mažiau nei paprastai. Tai liudija, kad Vakarų Europos pramonė lėtina apsukas, nes mažėja vartojimas“, – teigia Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininko pavaduotojas Kazimieras Šiaulys.
Padėklus gaminančios įmonės savininkas Andrius Kvedaras pabrėžia, kad mažėja ir padėklų kaina. „Padėtis šioje rinkoje primena 2008-uosius, kai Europos įmonės mažino produkcijos gamybą, taigi ir padėklų, į kuriuos būtų pakuojamos prekės, paklausa mažėjo“, – sako A.Kvedaras.
Pasak medienos sektoriaus verslininkų, 2012-ieji visai Lietuvos medienos pramonei, regis, bus išbandymų metai. Antroje šių metų pusėje Europoje mažėja medienos paklausa: mažiau jos reikia tiek statybose, tiek baldų pramonėje. „Dėl to mažėja ir medienos kainos“, – informuoja UAB „Euromediena“ direktorius Mindaugas Šilininkas.
Lietuvoje nei paklausa, nei kaina nemažėja tik medienos, kuri naudojama kaip biokuras. Priešingai, jos kaina nuo vasaros kilo. Taip yra todėl, kad mūsų šalyje daugėja katilinių, naudojančių atsinaujinantį kurą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...