2010 Spalio 05

Sveikata

Optikų nuolaidomis pasitikėti neverta

veidas.lt

Nors atėjus rudeniui optikos viena per kitą siūlo įvairiausias nuolaidas, į šiuos siūlymus reikėtų žiūrėti labai kritiškai ar net skeptiškai, nes neretai optikos gudrauja arba net apgaudinėja. Pavyzdžiui, paaiškėja net tokių paradoksų, kad optikoje, kuri skelbiasi, jog rėmeliai joje nemokami, akiniai galiausiai kainuoja brangiau nei optikoje, kurioje už rėmelius reikia mokėti.

Arba štai nemažai optikų akinius užsisakantiems klientams regėjimą siūlo patikrinti neva nemokamai, bet tuomet brangiau gali atsieiti akinių stiklai ar akinių gamyba. Arba kartais visos siūlomos paslaugos esą nebrangios, bet tokios kainos siūlomos tik optikoje įsigyjantiesiems akinių rėmelius, o šie, pasirodo, yra gerokai brangesni nei kitur.

Tiesa, gerai paieškojus tikrų nuolaidų vis dėlto galima rasti. Tarkime, prasidėjus mokslo metams daugelis optikų siūlo nemažas nuolaidas moksleiviams, studentams ir net pedagogams. Štai tiek mokytojams, tiek mokiniams 30 proc. nuolaidą rėmeliams ir akinių lęšiams siūlo optikų tinklas “Vizija”. O “Optikos pasaulis” pateikė kitokį siūlymą: čia nuolaidos akiniams ir lęšiams priklauso nuo amžiaus, tai yra pensininkams jos taikomos didžiausios.

Vis dėlto optikų konsultantės, paklaustos, kiek kainuos akiniai, jei klientas pasirinks pigiausius rėmelius ir pasinaudos visomis įmanomomis akcijomis, vengė tiesaus atsakymo ir aiškino, kad kaina esą priklauso nuo labai daug veiksnių: rėmelių tipo (pavyzdžiui, stiklus įdėti į “varžtukinius” rėmelius, net jeigu jie pigūs, esąs brangiau nei renkantis paprastus), akių būklės, lęšių storio ir kt.

Taigi “Veidas” atliko tyrimą ir pamėgino išsiaiškino, kiek kurioje optikoje kainuoja pasigaminti paprastus moteriškus akinius su paprastais plastiko lęšiais be jokios dangos. Paaiškėjo, kad kainos svyruoja nuo 210 iki 355 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...