2011 Gegužės 30

“Opozicijos demonstracijas suorganizavo Rusija”

veidas.lt

AFP

Gruzijos užsienio reikalų ministras Grigolas Vašadzė teigia, kad prie opozicijos demonstracijų Tbilisyje prisidėjo Rusija, praneša “RIA Novosti”.

Nuo gegužės 21 dienos opozicijos aktyvistai Tbilisyje rengė mitingus reikalaudami, kad atsistatydintų šalies prezidentas Michailas Saakašvilis. Tbilisio valdžia sankcionavo opozicijos demonstracijas nuo gegužės 21 iki 25 dienos, bet protestuotojai nesilaikė termino. Vėlų trečiadienio vakarą jie susirinko pagrindinėje Tbilisio gatvėje norėdami sutrukdyti įvykti Nepriklausomybės dienos kariniam paradui ir atsisakė pasitraukti. Per protestus Tbilisyje žuvo du žmonės, vienas iš jų policijos pareigūnas.

“Moskovskije Novosti” laikraštis išspausdino interviu su užsienio reikalų ministru G. Vašadze. “Prieš Gruzijos valstybę nukreipti veiksmai, kurie buvo finansuoti, įkvėpti ir suorganizuoti Maskvoje, vėl žlugo”, – teigia jis.

Rusijos užsienio reikalų ministerija protesto numalšinimą pavadino šiukščiu žmogaus teisių pažeidimu ir teigė, jog tikisi, kad tarptautinė bendruomenė tinkamai įvertins situaciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...