2010 Gruodžio 17

Rusija

Opozicija nori teistis su Putinu

veidas.lt

Rusijos opozicinių partijų lyderiai pareiškė, jog tai, kuo juos tiesioginėje televizijos laidoje apkaltino ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, galima adresuoti jam pačiam, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Ketvirtadienį tiesioginėje televizijos laidoje V.Putinui buvo užduotas klausimas: Ko iš tikrųjų nori Nemcovas, Ryžkovas, Milovas ir taip toliau?”. Atsakydamas premjeras kategoriškai pareiškė, kad nesisteminė opozicija nori vieno – pinigų ir valdžios.

“Anksčiau jie pašėliojo, dešimtajame dešimtmetyje, pasiglemžė drauge su Berezovskiu ir su tais, kurie dabar yra laisvės atėmimo vietose, kuriuos mes šiandien čia prisiminėme, nemažai milijardų. Jie nuo lovio buvo nutemti, jie išsileido – norisi sugrįžti ir papildyti savo kišenes”, – sakė V.Putinas.

Jo teigimu, jeigu bus leista jiems ateiti į valdžią, jie “visą Rusiją išparduos”.

Neseniai sukurtos Liaudies laisvės partijos lyderiai – Borisas Nemcovas, Vladimiras Ryžkovas ir Vladimiras Milovas – atsakydami į tai pareiškė esantys pasiryžę paduoti premjerą į teismą.

“Tie iš mūsų, kurie buvo asmeniškai paminėti šiuose teiginiuose, ketina kreiptis į teismą dėl mūsų šmeižimo”, – sakoma visų partijos pirmininkų, tarp jų Michailo Kasjanovo, pareiškime.

Interviu agentūrai “Interfax” V.Ryžkovas pavadino V.Putino kaltinimus išlaužtais iš piršto ir mėginimu “suversti kaltę nekaltam”.

“Juk Putinas kaltina mus tomis ydomis, su kuriomis asocijuojasi jo paties valdymas”, – pažymėjo politikas.

V.Putino valdymo metais, mano opozicionierius, “korupcijos lygis šalyje išaugo 10 kartų, valdininkų skaičius – du kartus, o dolerinių milijardierių skaičius – 10 kartų”.

“Norėtųsi sužinoti, ką konkrečiai drauge su Borisu Berezovskiu aš pasiglemžiau”, – pridūrė V.Ryžkovas.

Savo ruožtu B.Nemcovas pavadino premjero žodžius apie nesisteminę opoziciją “nesąmone”. “Jeigu nors kas iš to, ką jis pasakė, būtų tiesa, mes seniai būtume sėdėję kalėjime”, – pažymėjo B.Nemcovas.

Liaudies laisvės partija buvo įsteigta steigiamajame suvažiavime gruodžio 13 dieną.

Jos pirmininkais tapo M.Kasjanovas, V.Milovas, B.Nemcovas ir V.Ryžkovas, kurie anksčiau susivienijo į demokratinių jėgų koaliciją “Už Rusiją be savivalės ir korupcijos”.

Liaudies laisvės partija (iki revoliucijos taip buvo vadinama didžiausia liberali Rusijos partija, žinoma kaip kadetų) iš karto pareiškė, kad ketina kovoti už teisę dalyvauti parlamento ir prezidento rinkimuose.

Iki balandžio opozicija ketina paduoti į Teisingumo ministeriją dokumentus partijai užregistruoti. M.Kasjanovo vertinimu, jeigu parlamento rinkimai bus sąžiningi, liberalai gali tikėtis 20-25 proc. rinkėjų balsų, ir jeigu tai įvyks, “per pusę metų šalis bus kitokia”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...