2010 Birželio 30

Pensinis amžius

Opozicija blokavo balsavimą dėl pensinio amžiaus ilginimo

veidas.lt

Seimo opozicija sužlugdė balsavimą dėl pataisų, numatančių, kad šalies gyventojai nuo 2012 metų į pensiją išeitų vėliau nei dabar.

Balsavime dėl Vyriausybės siūlymo ilginti pensijos amžių iki 65 metų, ilginimą pradedant po metų ir palaipsniui, dalyvavo tik valdančiajai koalicijai priklausantys parlamentarai.

Už tai numatančias Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas balsavo 60 Seimo narių, prieš – du konservatoriai krikdemai (Saulius Stoma ir Aurelija Stancikienė), o Agnė Bilotaitė susilaikė.

Pataisos numato, kad senatvės pensijos amžių tiek vyrai, tiek moterys turėtų pasiekti 2026 metais. Moterų amžius būtų didinamas 4 mėnesiais, vyrų – 2 mėnesiais per metus.

S.Stoma priekaištavo, kad norima ir vyrų, ir moterų pensijos amžių suvienodinti tais pačiais metais: “Ar būtina tai daryti? Moterys tą amžių gali pasiekti ir vėliau”.

Balsuodamas už parlamentarų siūlymus, Seimas neparėmė Ekonomikos komiteto narės socialdemokratės Birutės Vėsaitės siūlymo nuo 2012 metų didinti pensijos amžių ir moterims, ir vyrams po du mėnesius kasmet.

Seimas irgi nepritarė valstietės liaudininkės Rimos Baškienės siūlymui pensijos amžių iki 65 metų pradėti ilginti vėliau – nuo 2014-ųjų metų ir tikslą pasiekti tais pačiais metais, kaip ir siūloma – 2026-aisiais.

Šiuo metu Lietuvoje senatvės pensijos amžius moterims yra 60 metų, vyrams – 62 metai ir 6 mėnesiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...