2014 Rugpjūčio 23

Operos vietoj fleitos melodijų

veidas.lt

Bazelyje daugiausia dirbusi režisierė Jūratė Vansk ėmėsi sumanymo Lietuvoje inscenizuoti visas Wolfgango Amadeaus Mozarto operas. Pradėjo nuo pačios populiariausios – „Don Žuano“.

 

Apie Jūratę Vansk Lietuvoje daugiau išgirdome 2010-aisiais, kai ji buvo pakviesta statyti Claudio Monteverdi operą „Popėjos karūnavimas“ Klaipėdos muzikiniame teatre. Tuo metu šio teatro kolektyvas gilinosi į barokinės muzikos subtilybes ir ieškojo žmonių, sukaupusių šios muzikos sceninio interpretavimo patirties. Muzikinio teatro režisūros studijas Vokietijoje baigusi Jūratė jau buvo padirbėjusi su Kelno, Bazelio, Venecijos barokiniais orkestrais ir pati itin domėjosi senosiomis operomis. „Popėjos karūnavimo“ premjera vainikavo jos bei kitų specialistų Klaipėdoje skaitytą edukacinį kursą.

Tačiau nuo įspūdingos premjeros su kviestiniais solistais, kuriai, deja, dėl uostamiesčio teatro vadovų kaitos repertuare nebuvo lemta ilgai gyvuoti, prabėgo jau ketveri metai. Ką ir kur tuos metus veikė Jūratė?

„Kadangi Lietuvoje pasiūlymų dirbti daugiau nesulaukiau, grįžau į Bazelio teatrą. Jame pastačiau du spektaklius – Antonino Dvoržako „Undinę“ bei Georgo Friedricho Handelio „Ariodante“. O tada susilaukiau antrojo vaiko – sūnaus Mykolo Tumo, kuriam greit sukaks pusantrų metukų. Vyresnėlei Sofijai – jau ketveri“, – pasakoja J.Vansk.

Vaikai privertė pagalvoti apie nuolatinį šeimos lizdą, kurį pasiblaškius po Vakarų Europą (gyventa Vokietijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Olandijoje) buvo nuspręsta sukti arčiau giminės šaknų – Vilniuje, menininkų pamėgtame Užupyje. Jūratės sutuoktinis fleitininkas Vytautas Sriubikis, ten dalyvaudavęs įvairiuose muzikiniuose projektuose, čia pradėjo dėstyti Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje bei groti Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre. O štai Jūratė, ateinančiais sezonais planuojanti naujas premjeras Bazelyje, vasaromis Lietuvoje nutarė save įdarbinti pati: kartu su vyru įkūrė viešąją įstaigą „Artis opera“ ir ėmėsi „Don Žuano“.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 322014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-32-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...