2011 Kovo 02

Artimieji Rytai

Omano pajėgos taikiai įtikino išsiskirstyti uostą blokuojančius protestuotojus

veidas.lt

Omano saugumo pajėgos, palaikomos tankų, tačiau nenaudodamos jėgos, antradienį įtikino išsiskirstyti protestuotojus, kurie blokavo uostą Soharo miesto pramonės rajone ir pajūrio kelią, vedantį į sostinę Muskatą, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Ši operacija vyko taikiai, o Omano pajėgos atitraukė protestuotojus, budėjusius prie Žemės žiedo – svarbios sankryžos Sohare, kuriame sekmadienį per susirėmimus žuvo mažiausiai vienas protestuotojas.

Jungtinės Valstijos pirmadienį ragino savo sąjungininkę Omano vyriausybę išlaikyti santūrumą ir imtis reformų šalyje, užimančioje strategiškai svarbią padėtį prie Ormūzo sąsiaurio, per kurį eina judrus naftos tanklaivių laivybos kelias.

Saugumo pajėgos iš pradžių nustūmė protestuotojus nuo pagrindinio pajūrio greitkelio, jungiančio Muskatą su Soharu, esančiu už 200 kilometrų į šiaurės vakarus nuo sostinės.

Tačiau demonstrantai toliau neleido sunkvežimiams įvažiuoti į antrąjį pagal dydį šalies uostą ir netoliese esančias aliuminio bei naftos pramonės įmones, sakė vienas žurnalistas.

Prie Žemės sankryžos, kurioje protestuotojai budėjo pastarąsias tris naktis, buvo dislokuota šarvuotoji technika.

Pirmadienį šimtai demonstrantų šturmavo vieną policijos skyrių, o pareigūnai atsakė leisdami ašarines dujas, pasakojo AFP žurnalistas. Jis pridūrė, kad protestuotojai padegė gubernatoriaus namus ir prekybos centrą.

Į Omaną, kuriame neramumų anksčiau beveik nepasitaikydavo, taip pat atsirito protestų banga, šiuo metu krečianti kelias arabų valstybes ir išvertusi iš postų ilgamečius lyderius Tunise bei Egipte.

Protestuotojai Omane tvirtina nereikalaujantys, kad atsistatydintų sultonas Qaboosas bin Saidas (Kabusas bin Saidas), vadovaujantis šaliai nuo 1970 metų, tik prašantys mažinti nedarbą ir imtis reformų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...