2011 Gegužės 25

Oklahomoje ir Kanzase – tornadai ir audros

veidas.lt

REUTERS

JAV Vidurio Vakarų regione antradienį siautėjo didelės audros su perkūnija ir tornadai, kurie dviejose valstijose nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes.

Meteorologų prognozės pasitvirtino, kai smarkios audros praslinko praėjus vos dviem dienoms po to, kai 123 žmonės žuvo Džoplino mieste Misūrio pietvakariuose, smogus galingam tornadui.

Oklahoma Sityje ir jo priemiesčiuose antradienį per vakarinį eismo piką taip pat siautėjo keli tornadai, dėl kurių žuvo mažiausiai penki žmonės, o dar bent 60 buvo sužeisti. Pareigūnai nurodė, kad tarp sužeistųjų – trys vaikai, kurių būklė kritinė.

Oklahomos medicinos tyrimų biuro atstovė Cherokee Ballard (Čeroki Balard) nurodė, kad keturi žmonės žuvo į vakarus nuo Oklahoma Sičio esančioje Kaneidiano apygardoje.

El Rino mieste, kuris yra šios apygardos administracinis centras, meteorologinių matavimų stoties užfiksuotas didžiausias vėjo greitis siekė 243 kilometrus per valandą.

Tuo tarpu Čikašos miestelyje, esančiame už 40 kilometrų į pietvakarius nuo Oklahoma Sičio, viena 26 metų moteris žuvo, kai tornadas smogė namelių ant ratų miesteliui, nors jo gyventojų buvo paprašyta palikti savo būstus, sakė policijos viršininko pavaduotojas Elipas Moore’as (Elipas Muras).

Pareigūnas nurodė, jog dešimtys žmonių buvo sužeisti, o šimtai liko be pastogės.

Kanzaso policija informavo, jog du žmonės žuvo, kai smarkus vėjas apie 18 val. vietos (trečiadienį 2 val. Lietuvos) laiku nuvertė medį ant jų automobilio Sent Džono miestelyje, esančiame už maždaug 160 kilometrų į vakarus nuo Vičitos. Dėl audros padarytos žalos šiame rajone buvo uždaryta automagistralė.

Sutemus audros siautėjo toliau rytuose esančiuose regionuose, tačiau jos nebuvo tokios galingos kaip dieną. Audros neaplenkė ir Misūryje esančio Džoplino miesto, kuriame tebevalomos nuolaužos po sekmadienį siautėjusio tornado. Šis pagal žmonių aukų skaičių buvo aštuntas didžiausias nuo 1840 metų.

Šiemet Jungtinėse Valstijose siautėjusios galingos pavasarinės audros nusinešė jau per 300 žmonių gyvybių, o jų padaryta žala viršija 2 mlrd. dolerių.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) sekmadienį planuoja aplankyti Džopliną, kai grįš po beveik savaitę truksiančios kelionės po keturias Europos šalis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...