2011 Kovo 08

Finansai

Obligacijas išgraibstė JAV investuotojai

veidas.lt

obligacijas išgraibstė JAV investuotojai

Taip pat paaiškėjo, kad paklausa įsigyti naujų Lietuvos euroobligacijų siekė 5,2 mlrd. JAV dolerių (12,849 mlrd. litų) – beveik 7 kartus daugiau, nei siekė pasiūla (0,75 mlrd. JAV dolerių). Taip pat paviešinta, kad tokios vertės paraiškų obligacijas platinę bankai “BNP Paribas” ir “JP Morgan” sulaukė vos per tris valandas, arba dvigubai greičiau nei įprasta.

Jau anksčiau skelbta, kad Lietuva tarptautinėse rinkose praėjusį trečiadienį sėkmingai išplatino 750 mln. JAV dolerių (apie 1,875 mlrd. litų) dešimties metų trukmės obligacijų emisiją, kurios metinis pelningumas yra 6,375 procento.

“Lietuva sulaukė tiesiog pribloškiančios obligacijų paklausos, kuri leido Finansų ministerijai pasiskolinti ties apatine planuotų palūkanų riba buvusia kaina”, – agentūros “Thomson Reuters” padalinį IFR cituoja “Verslo žinios”.

Suskaičiuota, kad 64 proc. naujųjų Lietuvos euroobligacijų įsigijo JAV, 19 proc. – Europos, 16 proc. – Didžiosios Britanijos, o 1 proc. – kiti investuotojai.

Žvelgiant pagal pirkėjų klases, investicijų valdytojai įsigijo 82 proc., bankai – 11 proc., pensijų ir draudimo įmonės – 4 proc., o alternatyvaus investavimo fondai – 3 proc. obligacijų.

Vyriausybė biudžeto deficitui finansuoti ir ankstesnėms skoloms grąžinti 2011 metais vidaus ir užsienio rinkose numato pasiskolinti apie 6,1 mlrd. litų. Anksčiau skelbta, kad tarptautinėse rinkose šiemet planuojama pasiskolinti apie 4 mlrd. litų, o vidaus rinkoje – dar apie 2 mlrd. litų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...