2011 Gegužės 03

O. bin Ladeno mirtis – teroro pabaiga?

veidas.lt

Scanpix

Po O. bin Ladeno mirties žiniasklaidoje mirgėte mirga naujienos apie dešimt metų ieškotą teroristą ir jo išpuolius.

“Respublika” rašo – “Osama bin Ladenas skelbė karą Jungtinėms valstijoms. Tūkstančiai žmonių žuvo per išpuolius, kuriuos rengė jam pavaldūs teroristai. Dešimt metų slapstėsi, o dabar buvo nužudytas.”

“Lietuvos rytas” praneša: “Garsiausio teroristo gaudynės užtruko beveik 10 metų. Tačiau galiausiai amerikiečiai veikė žaibiškai ir legenda tapęs tikslas – O. bin ladeno reikia gyvo ar mirusio – buvo įvykdytas.  “Galiu pranešti Amerikos žmonėms, kad JAV įvykdė operaciją, per kurią nukautas O. bin Ladenas, kuris atsakingas už tūkstančių nekaltų vyrų, moterų, vaikų nužudymą”, – pirmadienio naktį pareiškė JAV prezidentas Barackas Obama. JAV vadovas pripažino, kad amerikiečiai garsiausią pasaulio teroristą sekė jau kurį laiką. Pirmoji žvalgybinė informacija, anot Vašingtono, pasirodė dar praėjusį rugpjūtį.”

“Vakarų ekspresas” teigia, kad “Džiūgaudami dėl O. bin ladeno žūties, sekmadienio vakarą prie Baltųjų rūmų Vašingtone susirinko šimtai amerikiečių. Jie skandavo “JAV, JAV”. Taip pat buvo giedamas nacionalinis himnas, kai kurie žmonės mojo JAV vėliavomis.”

Kitaip jautėsi teroristo šalininkai – “Kad O. bin Ladenas žuvo, patvirtino ir “Al Qaeda”. “Ši naujiena mums – katastrofa. Iš pradžių nenorėjome tuo patikėti. Tačiau susisiekėme su savo broliais Pakistane, ir jie tai patvirtino, – sakė “Al Qaedos” narys iš Jemeno”, – rašo “Lietuvos žinios”.

“Tuo pasipiktino ir buvęs Pakistano prezidentas Pervezas Mušarafas (Pervez Musharaf). JAV operaciją “Al Qaeda” lyderiui O. bin Ladenui pašalinti jis pavadino “Pakistano suvereniteto pažeidimu” , – tvirtina “Respublika”.

Tačiau “Osama bin ladenas nebuvo joks didvyris, o tik masinis žudikas. Jo mirtis dar nereiškia mūsų pastangų pabaigos. Nėra abejonės, kad “Al Qaeda” tęs prieš mus atakas. Mes turime būti budrūs”, – įspėjo B. obama”, – rašo “Lietuvos žinios”.

Kad galimi kiti išpuoliai, teigia ir  “Respublika” – “Arabų pasaulis įlūžo. Po “Al Qaeda” įkūrėjo sušaudymo be jokio teismo Amerika gali sulaukti naujų teroristinių išpuolių.”

Be to, “Verslo žinios” teigia, kad “Iš Egipto kilęs gydytojas chirurgas Aymanas al-Zawahri, manoma, gali tapti nukautojo “Al Qaeda” lyderio Osamos bin Ladeno įpėdiniu, skelbia naujienų agentūra Reuters. Teigiama, kad al- Zawahri buvo Bin Ladeno artimiausias bendražygis, “Al Qaeda” tinklo “smegenys” bei viena viešiausių figūrų, vaizdo įrašuose nuolat smerkianti Jungtines valstijas ir jų sąjungininkes.”


Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...