2011 Gegužės 17

Nutrauks dvigubą finansavimą elektros gamybai

veidas.lt

BFL

Gavusieji paramą elektros gamybos projektams iš atsinaujinančių šaltinių negalės parduoti elektros valstybės subsidijuojama supirkimo kaina, pareiškė Ūkio ministerija, sugriaudama verslo planus ir skaičiavimus, rašo “Verslo žinios”

Prieš 3 metus pradėjusį teikti paramą elektros gamybai iš atsinaujinančių šaltinių, beveik metus rengusi taisykles paramai gauti ir du mėnesius iš įmonių priiminėjusi paraiškas praeitą savaitę Ūkio ministerija netikėtai pareiškė paraiškų priėmimą stabdanti, mat parama gali būti neteisėta. Apsižiūrėta, kad iš atsinaujinančių šaltinių pagamintai elektrai jau teikiama pagalba taikant didesnį elektros energijos supirkimo tarifą. Tad paramą skiriant dar kartą, šįkart subsidijos forma, gali būti pažeista valstybės pagalbos schema

Gauti ES paramą biojėgainėms pretendavo Visvaldo Matijošaičio valdoma “Plungės kooperatinė prekyba”, su autoverslininko Kęstučio Martinkėno šeima siejamos bendrovės “Tvari energija” ir “Bioinvest”, Dariaus Zubo vadovaujamai “Linas agro group” priklausanti Lukšių ŽŪB ir kitos. Verslas turėjo užmačių gaminti elektrą iš kukurūzų, Vievio paukštyno mėšlo, “Švyturio-Utenos alaus” ar skerdyklos “Agaras” gamybos atliekų ir parduoti ją tinklams.

Pasak Ūkio ministerijos ES paramos koordinavimo departamento direktorės Rūtos Armonienės, Europos Komisijos arba Lietuvos teismų bus prašoma išsiaiškinti, ar energetikos projektai, kai valstybės pagalba teikiama ir per atsinaujinančios energijos supirkimo kainą, ir valstybės subsidiją projektui įgyvendinti, nėra dvigubai finansuojami.

“Man šokas. Kaip šioje šalyje galima planuoti verslą ir kaip galima dirbti, jei priimami tokie sprendimai”, – kalbėjo pirmosios Lietuvoje iš kukurūzų elektrą gaminti ketinusios Užgirių žemės ūkio bendrovės vadovas ir savininkas Rymantas Sinkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...