2011 Vasario 26

Teisėtvarka

Nusprendė patikrinti sprendimus dėl lygtinio paleidimo

veidas.lt

Būtina patikrinti per 2 tūkst. apylinkių ir apygardų teismų priimtų sprendimų dėl lygtinio nuteistųjų paleidimo, nusprendė Teisėjų taryba.

Anot jos, tai būtina padaryti, kad nepasikartotų Kauno situacija, pranešė Nacionalinės teismų administracija.

Bus patikrinti 1526 praėjusių metų apylinkių ir 51 apygardų teismuose patenkinti prašymai dėl paleidimo iš įkalinimo įstaigos anksčiau laiko. Taip pat bus peržiūrėti 584 apygardų teismų nepatenkinti teikimai dėl lygtinio paleidimo.

Penktadienį per Teisėjų tarybos posėdį taip pat siūlyta dėl nuteistųjų lygtinio paleidimo iš įkalinimo vietų bylų nagrinėjimo praktikos analizės sudaryti tarpžinybinę darbo grupę, kurioje dalyvautų ir Teisingumo ministerijos atstovas.

Šių metų sausio pabaigoje Kauno apygardos teisme kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Arvydas Stankus galėjo suklastoti dviejų kolegų parašus nutartyse dėl lygtinio paleidimo.

Ikiteisminį tyrimą dėl šio įvykio pradėjusi Generalinė prokuratūra pranešė, kad anksčiau laiko galėjo būti paleisti mažiausiai penki nuteistieji.

Kartu su A.Stankumi dirbę Kauno teisėjai Kęstutis Dargužis ir Regina Cemnolonskienė tvirtino, jog priimtos nutartys nesutampa su tuo, kas parašyta pačiose nutartyse – esą teisėjų kolegija buvo nusprendusi atmesti apeliacinius nuteistųjų skundus dėl lygtinio paleidimo, tačiau rezoliucinėse dalyse parašyta, kad skundai yra tenkinami, taip pat ant tokių nutarčių galėjo būti suklastoti teisėjų parašai.

Dėl šio įvykio atsistatydino Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...