2011 Balandžio 01

Verslas

Nuomos paslaugų įmonės griežtina sąlygas

veidas.lt

Nuomos paslaugas teikiančios bendrovės griežtina sąlygas ir ima riboti naudotų automobilių pirkimo finansavimą fiziniams asmenims.

Sunkumų gali iškilti įsigyjant ir naują automobilį, jei automobilių pardavėjai neprisiims rizikos dėl galimo vartotojų piktnaudžiavimo, penktadienį rašo “Verslo žinios”.

Imtis griežtesnių veiksmų, pridėlioti įvairių saugiklių išperkamosios nuomos paslaugas teikiančios bendrovės nusprendė atsižvelgdamos į įsigaliojantį Vartojimo kredito įstatymą, kuriuos siekiama ginti vartotojų teises, tačiau, verslininkų manymu, sudaroma galimybė piktnaudžiauti – atsisakyti kredito sutarties ir be įsipareigojimų atsikratyti prekės, o finansuotojai privalės sugrąžinti visas įmokas.

“Turėsime prisiimti daugiau rizikos, dar reikia su visais automobilių pardavėjais suderinti naujas sąlygas, nežinia, kaip jie į tai žiūrės, vis dar neaišku, kaip dalinsimės didesnę riziką. Tikriausiai atsisakysime naudotų automobilių finansavimo, trumpinsime išsimokėjimo terminus”, – pasakoja “Nordea Finance Lithuania” generalinis direktorius Rimas Petrauskas.

Daugeliu atvejų naudotų automobilių finansavimas nebus patrauklus ir “Swedbank lizingui”.

“Tikrai nemažai finansuodavome naudotų automobilių įsigijimų, dabar apimtis sumažės 3-4 kartus”, – prognozuoja “Swedbank lizingo” valdybos narys Vytautas Daukša. Jis mano, kad įstatymas naudotų automobilių įsigijimą stumia į “šešėlį”.

“Žaibo ratas Vilnius” komercijos direktorius Vilandas Burnys svarsto, kad automobilių pardavėjai neturi didelių svertų derybose su bankų antrinėmis įmonėmis.

“Mašinas kaip nors reikia pardavinėti. Jei sutarčių nepasirašysi, atsiras kitų ir jie pasirašys. Konkurencija tarp automobilių prekiautojų dabar didelė”, – sako jis, bet nemano, kad automobilių pardavėjai išperkamosios nuomos paslaugomis ketinančiam pasinaudoti privačiam klientui galėtų taikyti didesnę kainą ir taip sumažinti savo riziką, nes kainas reguliuoja konkurencija ir rinka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. vdnet nusipirko cgates vdnet nusipirko cgates rašo:

    Pasirodo, kad visai neseniai VDNET nusipirko Cgates, apie tai perskaičiau visai netyčia naršydamas internete, dar daugiau, paaiškėjo, kad sandoris įvyko praeitais metais. Bet deja, vartotojai informuoti nebuvo. Sužinojau, kad paslaugų kainos nesikeis ir viskas liks kaip buvę. Bet ar tikrai? Ar galima pasitikėti bendrovėmis, kurios sudaro įvairius sandorius, bet „pamiršta“ informuoti vartotojus. O iš tikrųjų kam pranešti, tokius dalykus. Juk ir taip viskas nuspręsta, o vartotojas tegu ir toliau tyliai apmoka sąskaitas. Štai taip, C gates labai „gerbia“ savo klientus. Daugiau nėra ko pridurti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...