2011 Birželio 10

Nuo žmogaus teisių apsaugos priklauso šalies ateitis

veidas.lt

BFL

Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, nuo to, kaip mūsų šalyje veikia Konstitucijoje ir kituose svarbiausiuose dokumentuose įtvirtinti žmogaus teisių principai, nuo to, ar užtikrinama tinkama žmogaus teisių apsauga bei tarptautinių standartų įgyvendinimas, priklauso Lietuvos demokratinės ir teisinės valstybės ateitis.

Penktadienį pradėdama Prezidentūroje surengtą forumą žmogaus teisių tema, šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvoje būtina stiprinti institucinę žmogaus teisių apsaugą.

Prezidentės teigimu, labai svarbu stiprinti žmogaus teisių klausimais dirbančių institucijų bei organizacijų veiklą, atlikti nuolatinę žmogaus teisių stebėseną ir analizę, atsižvelgti į nevyriausybinių organizacijų, ekspertų iniciatyvas bei siūlymus, vertinti rengiamų teisės aktų atitikimą tarptautiniams standartams.

“Valstybė turi užtikrinti veiksmingą ir efektyvią, o ne formalią ir deklaratyvią žmogaus teisių apsaugą visomis priemonėmis: teisinėmis, materialinėmis, organizacinėmis, institucinėmis”, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...