2011 Birželio 22

Nuo rugsėjo turizmą reglamentuos naujas įstatymas

veidas.lt

BFL

Rugsėjo 1 d. turėtų įsigalioti trečiadienį Seimo priimtas naujos redakcijos Turizmo įstatymas.

Jis naujai reglamentuoja turizmo verslo organizavimo principus, reikalavimus turizmo paslaugų teikimui ir turistų teisių apsaugai, valstybės ir savivaldybių institucijų kompetenciją turizmo srityje. Už šio įstatymo pataisas balsavo 70 Seimo narių, prieš – 1, susilaikė 27 parlamentarai.

Pagal priimtus įstatymo pakeitimus, kelionių organizavimo paslaugų teikėjais galės būti ne tik kelionių organizatoriai ir kelionių agentūros, bet ir kelionių agentai. Įstatyme kelionių agentas apibrėžiamas kaip turizmo paslaugų teikėjas fizinis asmuo, priimantis užsakymus ir sutartiniais pagrindais tarpininkaujantis parduodant organizuotas turistines keliones ir (ar) atskiras turizmo paslaugas vartotojams, teikiantis jiems su parduodamomis turizmo paslaugomis susijusią informaciją.

Kelionių agentūra įtvirtinta kaip turizmo paslaugų teikėjas juridinis asmuo, priimantis užsakymus ir sutartiniais pagrindais tarpininkaujantis parduodant organizuotas turistines keliones ir (ar) atskiras turizmo paslaugas vartotojams, teikiantis jiems su parduodamomis turizmo paslaugomis susijusią informaciją.

Taip pat patikslinta ir kelionių organizatoriaus sąvoka, nustatant, kad kelionių organizatorius yra turizmo paslaugų teikėjas, rengiantis organizuotas turistines keliones, teikiantis kitas turizmo paslaugas ir parduodantis jas turizmo paslaugų vartotojams tiesiogiai arba per kelionių agentūras ar kelionių agentus. Kelionių organizavimo paslaugas jie galės teikti tik turėdami Valstybinio turizmo departamento prie Vyriausybės įgaliotos ministerijos išduotą pažymėjimą, patvirtinantį teisę verstis šia veikla. Taip pat nuspręsta patikslinti ir apibrėžti kelionių organizatorių, kelionių agentūrų ir kelionių agentų teises ir pareigas. Pagal priimtus pakeitimus, tiek kelionių organizatoriai, tiek kelionių agentūros ir kelionių agentai privalės turėti galiojantį draudimo įmonės prievolių įvykdymo laidavimo draudimą arba finansų įstaigos laidavimą ar garantiją. Šis dokumentas kelionių organizavimo paslaugų teikėjus nemokumo ar bankroto atveju turės užtikrinti turisto sumokėtų pinigų grąžinimą už organizuotą ir neįvykusią turistinę kelionę arba dalies pinigų grąžinimą, kai kelionė jau prasidėjusi.

Pagal naujos reakcijos įstatymą, kai, nutraukus turizmo paslaugų teikimo sutartį, kelionių organizatoriui, kelionių agentūrai ar kelionių agentui atsiranda pareiga grąžinti turistui visus ar dalį už organizuotą turistinę kelionę sumokėtų pinigų, pinigai turi būti grąžinti į turisto nurodytą sąskaitą per 10 darbo dienų nuo turizmo paslaugų teikimo sutarties nutraukimo.

Taip pat įstatymu yra įtvirtinama, kad kelionės metu atsiradusias pretenzijas dėl turizmo paslaugų teikimo sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo turistas turi nedelsdamas pareikšti žodžiu kelionės organizatoriaus vietiniam atstovui arba kelionės vadovui, o jei šių nėra, – kelionių organizatoriui.

Pretenzijos dėl nesprendžiamų ar netinkamai sprendžiamų problemų turi būti pareikštos raštu. Nepavykus pretenzijų išspręsti kelionės metu, turistas pretenzijas kelionės organizatoriui gali pareikšti raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionės organizatorius privalo turistui raštu atsakyti į pareikštas pretenzijas per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Ginčai dėl turizmo paslaugų teikimo sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo sprendžiami derybomis, o jei nepavyksta susitarti, – įstatymų nustatyta tvarka.

Kelionių organizatoriai, kelionių agentūros ir kelionių agentai prievolių įvykdymo užtikrinimo dokumentą privalės įsigyti iki šių metų rugpjūčio 1 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...