2011 Rugpjūčio 25

Nuo rudens Vilniuje keičiasi rinkliavos už automobilių statymą tvarka

veidas.lt

Nuo rugsėjo 1-osios automobilių statymas Vilniuje, J.Lelevelio, A. Vienuolio ir A.Jakšto gatvėse, atpinga perpus.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovai teigia, jog sostinės tarybos sprendimu nuo rudens pradžios šios gatvės priklausys raudonajai vietinės rinkliavos zonai.

Iki rugsėjo pirmosios J.Lelevelio, A. Vienuolio ir A.Jakšto gatvės priklausė mėlynajai zonai, kurioje rinkliavos mokestis yra 6 Lt už vieną valandą stovėjimo laiko. Pasikeitus apmokestinimo tvarkai automobilių statymas šiose gatvėse kainuos 3 Lt/val.

Pasak „Susisiekimo paslaugų“ miesto eismo departamento vadovės Daivos Kaminskaitės, šie pokyčiai yra gera žinia automobilių vairuotojams.

„Pastebėjome, kad šioms gatvėms esant mėlynojoje zonoje, automobilių statymo vietų užpildymas tesiekia apie 50 proc. visų numatytų vietų, tačiau aplink esantys kiemai yra užpildyti automobiliais. Tokiu būdu yra sukuriamos problemos šių kiemų gyventojams ir tuo pačiu sostinės biudžetas praranda įplaukas už automobilių statymą. Atsižvelgdama į šią situaciją Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakeisti rinkliavos zoną iš mėlynosios į raudonąją“, – sako D. Kaminskaitė.

Anot jos, miesto tarybos sprendimu taip pat aiškiau nustatyta tvarka, kurioje automobilio vietoje ir kaip turi būti paliktas vietinės rinkliavos bilietas, klijuojamas gyventojo, elektromobilio, rezervuotų vietų leidimas, paliekama neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė.

„Dažnai pastebime, jog vairuotojai bilietą automobilyje palieka taip, kad būna sunku nustatyti, ar jis yra galiojantis. Naujoji tvarka aiškiau reglamentuoja, kaip turi būti paliktas bilietas – už automobilio priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje, kad būtų įskaitoma visa ant bilieto atspausdinta informacija. Kitas svarbus pokytis – nuo rugsėjo 1-osios nemokamai statyti automobilius mokamose stovėjimo vietose turės teisę automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų statymo kortele, vairuotojai”, – sako „Susisiekimo paslaugų“ atstovė.

Anot D. Kaminskaitės iki šiol tokią teisę turėjo automobilių vairuotojai, pažymėję savo transporto priemonę skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, tačiau šis ženklas laisvai įsigyjamas prekybos vietose ir juo pradėta piktnaudžiauti. Neįgalių asmenų statymo kortelės išduodamos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritoriniuose skyriuose.

Specialiai neįgaliųjų transportui skirtose ir atitinkamais kelio ženklais pažymėtose stovėjimo vietose automobilius galės statyti tiek skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, tiek neįgalių asmenų statymo kortele pažymėtų automobilių vairuotojai.

Dar viena naujovė – Vilniaus miesto savivaldybės taryba, skatindama ekologiškų transporto priemonių naudojimą mieste, nustatė vietinės rinkliavos lengvatą elektromobilių vairuotojams – pažymėjus elektromobilį specialiu leidimu, kainuosiačiu 15 Lt metams, bus galima transporto priemonę statyti nemokamai

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...