2010 Spalio 14

Doktorantūra

Nuo kitų metų daktaru tapti bus sudėtingiau

veidas.lt

Šiemet į doktorantūros studijas iš viso priimti 598 studentai, t.y. 14 mažiau negu pernai. Vien į keturis pagrindinius šalies universitetus šiemet įstojo 376 doktorantūros studentai.

Aukštosios mokyklos tikina, kad doktorantų kasmet mažėja. Ir tai esą lemia mažėjantis valstybės finansavimas. “2010 m. doktorantūros technologijos studijų metinė kaina 28 250 Lt, o VGTU nustatyta – 21 tūkst. Lt. Tai reiškia, kad likusios dalies išlaidų universitetas iš valstybės biudžeto negauna”, – aiškino VGTU Doktorantūros skyriaus vedėjas Šarūnas Mikaliūnas.

Švietimo ministerijos duomenimis, doktorantūros studijoms iš Finansų ministerijos šiemet gauta apie 17 mln. Lt, net 40 proc. doktorantų Lietuvoje studijuoja iš ES fondų skiriamų lėšų.

Vis dėlto pagal naują doktorantūros studijų reglamentavimo tvarką kitais metais gali mažėti ne tik valstybės finansavimas, bet ir pačių doktorantūros studijų programų. Taip nutiktų, jei Vyriausybė nesuteiktų teisės universitetui organizuoti šios krypties studijų. Pasak švietimo viceministrės Nerijos Putinaitės, doktorantūros studijos gali būti nutrauktos, jei anksčiau įgyvendintos šios pakopos studijų programos pasirodys nerezultatyvios ir neefektyvios, bus nepakankamai aukštas mokslinių tyrimų lygis ir pan. “Svarstoma ir universitetų bendradarbiavimo galimybė rengiant trečiosios pakopos studijas. Nebeorganizuojant vienam, atitinkamas studijų kryptis siūlytų kitas universitetas”, – sakė N. Putinaitė.

Universitetai jau šiemet kėlė doktorantūros konkursinio balo kartelę – į vieną doktoranto vietą pretendavo po keletą studentų – bei griežtino stojimo tvarką. Transporto inžinerijos doktorantūros studijas pasirinkusi Laima Miliauskaitė “Veidui” sakė, kad šiemet vienas pagrindinių komisijos reikalavimų buvo užsienio kalba. Taip pat griežtai analizuota disertacijos tema, atliekamo eksperimento reikalingumas ir naudingumas.

Nuo kitų metų visose šalies aukštosiose mokyklose keisis būsimųjų doktorantų priėmimo tvarka: priėmimas bus skelbiamas ne į konkrečią mokslo kryptį, bet pagal siūlomų disertacijų temas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...