2011 Balandžio 05

Svajonės

Noriu, vadinasi, galiu?

veidas.lt

"Veido" archyvas

Pavasaris. Ir vėl kyla noras keisti savo gyvenimą: atsikratyti antsvorio, susirasti geresnį vyrą, pasakyti “atia” nedėkingam darbdaviui ir draugėms, kurios nuolat skleidžia paskalas ir išduoda paslaptis… Ir vėl renkamės gyventi kitaip, galbūt laimingiau – bet kaip tą pasiekti be burtų lazdelės?

Keturi dalykai, verti apmąstyti

1

Trokštate turėti liekną ir treniruotą kūną, bet pietums sukertate tris kepsnius, o vakarais kemšate bandeles ir saldainius. Dažnai kartojate, kad norėtumėte baigti mokslus, tačiau tebesėdite namie, nes juk “negalite numesti vaikų auklėms ar seneliams”. Sakote, kad būtų gerai ištekėti, bet esate viena, nes esą dar nepagyvenote sau – šeima reikalautų daug dėmesio ir trukdytų įgyvendinti svajones…

Nuoširdžiai atsakykite sau, ar iš tiesų norite svajones paversti tikrove ir ar esate pasirengusi sau tai leisti? Jeigu taip, būkite pasirengusi susidurti su didelėmis permainomis (pvz., teks nevalgyti vakarais, užsirašyti į sporto klubą ir t.t.), gal netgi daug ko atsisakyti, žengti į nežinomybę.

Beje, gali paaiškėti, kad pokyčiams iš tikrųjų dar nesubrendote ir esama padėtis jus tenkina (ne toks jau baisus tas atvaizdas veidrodyje…), o garsiai kalbate apie norus ir planus tik todėl, kad … aplinkiniams bijote pasirodyti neįdomi, beviltiška, niekam tikusi. Arba permainų tiesiog labai nemėgstate, todėl ieškote įtikinamų priežasčių, kurios pateisintų jūsų neveiklumą.

Sakoma, jeigu norite laimėti milijoną, pirmiausia nusipirkite loterijos bilietą. O jei tikrai trokštate permainų, prie žodelio “noriu” pridėkite dar ir šiuos du: “galiu” ir “reikia”.

2

Teigiate, kad jūsų gyvenimas – beskonis? Bet ar iš tiesų yra taip blogai, kad norisi kaukti? Pažvelkite į savo gyvenimą pro didinamąjį stiklą – gal baltos spalvos jame yra daugiau nei juodos? Negana to, veikiausiai turite savybių, kuriomis didžiuojatės (pvz., esate labai darbšti, ištverminga), įpročių, kurių tikrai negalima pavadinti žalingais, įgūdžių, patirties, talentų? Ištraukite juos į dienos šviesą – tebūnie tai naujojo jūsų gyvenimo pamato plytos.

Statyti naują namą galima tik ant tvirto pagrindo, o pradėti naują gyvenimą taip pat geriau ne nuo nulio, nes tiesiog gali neužtekti jėgų.

3

Nuoširdžiai pasikapsčiusi savyje tikriausiai rastumėte nemažai “šiukšlių” (blogų būdo savybių), kurias, jūsų manymu, reikėtų išmesti. Galbūt esate pernelyg užsispyrusi, neatlaidi, išdidi, valdinga arba, atvirkščiai, nepasitikite savimi? Patikėkite – nėra žmonių be trūkumų ir silpnybių, todėl atsikračiusi visų “šiukšlių” laimingesnė tikrai netapsite. Geriau tiesiog nepiktnaudžiaukite blogosiomis savybėmis: kalbėkite liepiamąja nuosaka tik tada, kai to tikrai reikės, atleiskite, jeigu kas nors jus įskaudino netyčia ir t.t.

Neseniai išsiskyrėte? Būtinai pagalvokite apie tai, ar gyvenimas su buvusiu vyru iš tikrųjų buvo nepakenčiamas. Ko gero, buvo ir gražių dalykų? Galbūt mėgdavote keliauti, lankytis teatruose? Tikrai neverta šių įpročių pamiršti.

4

Nepervertinkite savęs, juolab nenuvertinkite. Sulyginkite naująjį savo gyvenimą su namu. Jeigu savo jėgomis galite pasistatyti nedidelį, bet jaukų ir gražų namelį, nustokite svajoti apie paauksuotus rūmus. Ir atvirkščiai: jeigu turite galimybių įsigyti didelį namą ant jūros kranto, vykite šalin mintis apie medinę lūšnelę…

Svarbiausia tiksliai formuluoti norus

Noriu ištekėti.

 • Kas gali išsipildyti? Įgyvendinti šią svajonę iš tikrųjų nėra labai sunku. O kas paskui? Gali paaiškėti, kad vyras – visai ne toks, apie kokį svajojote, o gyvenimas su juo – lyg kramtomoji guma: iš pradžių skonis saldus, bet jis greitai išblėsta…
 • Ko tikėtis? Pavyzdžiui, galima svajoti sutikti vyrą, kurio vertybės sutaptų su jūsiškėmis, šalia kurio žydėtumėte. Galima norėti gražių santykių, paremtų pagarba ir pasitikėjimu. Kitaip tariant, sakydama, kad norite ištekėti, turite tiksliai žinoti, koks turėtų būti jūsų gyvenimas po medaus mėnesio.

Noriu daryti karjerą.

 • Kas gali išsipildyti? Tarkime, jūs pradėsite vadovauti parduotuvei, kino teatrui, fabrikui, populiariam žurnalui ir t.t. Gal kas nors jums girdint ims suokti, kad esate sėkminga moteris, bet kokia bus sėkmės kaina ir kokių dovanų galite sulaukti? Bemiegių naktų, streso, skrandžio skausmų, atostogų sykį per dešimt metų; na, ir mėgstamą darbą, kuris džiugina nebent algos mokėjimo dieną…
 • Ko tikėtis? Susimąstykite, kas jus labiausiai vilioja. Pinigai, garbė, o gal tiesiog norite parodyti, kad esate ne iš kelmo spirta, turite gebėjimų, talentų? Iš tikrųjų, karjera tenkina pripažinimo poreikį, o laimėjimai darbe didina savigarbą. Tačiau juk negalima apsiriboti vien karjera. Atsiminkite, juo aukščiau kilsite, juo labiau aplinka jus spaus atitikti tam tikrus standartus – prarasite individualumą. Be to, ir santykiai šeimoje gali labai nukentėti, nes būsite pervargusi ir nebegalėsite patenkinti vaikų ir vyro poreikių, skirti jiems daugiau laiko, pamiršite interesus, pomėgius, kurie padeda išlaikyti asmenybės įvairiapusiškumą. Gerai pagalvokite, ar galite dėl karjeros tiek daug paaukoti.

Noriu vaikų.

 • Kas gali išsipildyti? Puikiai žinote, iš kur atsiranda vaikai. Vadinasi, jeigu nėra jokių sveikatos problemų ir vaikų labai norite, galite jų turėti.
 • Ko tikėtis? Labai svarbu, kad apie atžalas svajotumėte dviese. Jeigu vyras tikina, kad dar ne laikas, paklauskite, kodėl mintis apie palikuonis jį gąsdina. Jeigu neteko anksčiau, dabar pabendraukite su draugais ar pažįstamais, kurie neseniai susilaukė vaikelio, nuoširdžiai pasikalbėkite apie tai, ką pamatėte jų namuose. Tik nespauskite griežtu klausimu: “Nejaugi tikrai nenori tokio gražaus mažo lėliuko?” Geriau kartu pasvarstykite, kaip pasikeitė draugų gyvenimas, ko jiems teko atsisakyti ir kuo gali džiaugtis.

Noriu sulieknėti.

 • Kas gali išsipildyti? Laikysitės geriausios draugės dietos ir numesite dešimt kilogramų. Tada kils mintis, kad krūtys per mažos, nosis per ilga, o ausys – atlėpusios. Ir vėl būsite nepatenkina savimi. Beje, sakoma, kad dažniausiai dėl papildomų kilogramų verkšlena moterys, kurios turi vos kelis gramus antsvorio…
 • Ko tikėtis? Tiesiog vieną rytą atsistokite prieš veidrodį ir garsiai pasakykite: “Myliu save tokią, kokia esu.” Nustokite nervintis dėl to, kad esate apkūni ir dažniau nusišypsokite. Tik tada pradėkite ieškoti būdų, kaip atsikratyti figūrą darkančių riebaliukų, pradėkite sportuoti. Jeigu būsite patenkinta savimi, keisitės nesikankindama, negailėdama savęs, ir tikrai galvoje neliks vietos mintims, kad privalote būti liauna kaip liepa.

Noriu kitų draugų.

 • Kas gali išsipildyti? Tarkime, su kai kuo susipažinsite ir net susidraugausite. Patikėkite – bendrausite su šiais žmonėmis lygiai taip pat, kaip ir su senaisiais draugais…
 • Ko tikėtis? “Noriu turėti daugiau draugų”, – toks sakinys skamba tikrai geriau. Įsiklausykite, ką sako vidinis balsas, ir paanalizuokite, kodėl bendraudama su senaisiais bičiuliais jaučiatės blogai, ko iš tiesų norite ir ką galėtumėte pakeisti. Raskite laiko patikrintiems draugams, ir nepamirškite naujų pažįstamų. Gal būtent jie išmokys atvirai kalbėtis apie savo jausmus, dalytis mintimis, gal parodys, kad gyvenimas spalvingas, gražus, padės jums geriau save pažinti?
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...