2011 Gegužės 29

Nigerijos prezidentas davė priesaiką

veidas.lt

Scanpix

Nigerijos prezidentas Gudlakas Džonatanas po rinkimų, kurie vadinami teisingiausiais per visą šalies istoriją, nors juos ir temdė po balsavimo vykusios kruvinos riaušės, sekmadienį davė priesaiką.

53 metų G.Jonathanas buvo prisaikdintas sustiprinto saugumo sąlygomis, per spalvingą ceremoniją, kurią šios daugiausiai gyventojų turinčios Afrikos valstybės sostinėje stebėjo ir daugiau kaip dvi dešimtys užsienio valstybių vadovų.

Prezidentą, kuris buvo užsidėjęs minkštą fetrinę skrybėlę, prisaikdino Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Aloizijus Kacina-Alus. G.Jonathanas prisiekė būti “ištikimas ir tikrai lojalus” Nigerijai ir “savo pareigas eiti kaip galėdamas geriau”.

Iš Nigerijos pietų kilęs krikščionis G.Jonathanas per balandžio 16-osios rinkimus įveikė savo pagrindinį oponentą – buvusį karinį valdytoją iš daugiausia musulmoniško šiaurinio regiono, bet per tris riaušių dienas po balsavimo žuvo daugiau kaip 800 žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...