2010 Kovo 29

Atlyginimai

Neviešiausi yra teismai

veidas.lt

Viešumas ir skaidrumas, nors ir iš lėto, bet užtikrintai braunasi į Lietuvą. Vis daugėja valstybės institucijų, kurios atskleidžia informaciją apie darbuotojų atlyginimus, tarnybinius automobilius, viešuosius pirkimus ir kt. Ypač viešomis galima laikyti Susisiekimo, Teisingumo, Ūkio, Finansų ministerijas, taip pat Policijos departamentą.

Priminsime, kad prieš metus Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį valstybės tarnautojų, politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, atlyginimai turi būti žinomi visiems šalies piliečiams.

Šie duomenys privalo būti skelbiami biudžetinių organizacijų interneto svetainės skyriaus “Veikla” srityje “Informacija apie darbo užmokestį”. Nemažai institucijų juos ir skelbia. Bet esama ir visiškų atsilikėlių, tarkime, Žemės ūkio ministerija ar kai kurie departamentai. Ypač stebina teismai, kurie ypač skrupulingai turėtų laikytis įstatymų raidės. Tačiau šiandien tiek Aukščiausiajame, tiek Apeliaciniame, tiek Vilniaus apygardos, tiek kituose teismuose informacija apie teisėjų darbo užmokestį yra slepiama.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...