2016 Rugsėjo 20

BRANDUOLINIAI GINKLAI

Neužtvenkiamos Šiaurės Korėjos branduolinės ambicijos

veidas.lt

Scanpix nuotr.
Nuo 2006-ųjų didžiausią branduolinę galią praėjusią savaitę pademonstravusi skurdžiausia pasaulio šalis Šiaurės Korėja pareikalavo, kad JAV pripažintų ją „teisėta branduolinį ginklą turinčia valstybe“.

 

Valstybinės naujienų agentūros išplatintame pranešime sakoma, kad JAV prezidentas Barackas Obama, neigdamas tokią Šiaurės Korėjos strateginę poziciją, elgiasi taip pat kvailai, kaip bandydamas delnu užtemdyti saulę.

Nors ir kamuojama potvynio, didžiausiu, penktuoju branduoliniu bandymu Šiaurės Korėja gali neapsiriboti. Seulas praneša, kad Pchenjanas planuoja naują branduolinį bandymą, kuris gali būti atliktas nuo 2-ojo tunelio atsišakojančiame arba 3-iajame tunelyje, pagrindiniame Pungjė-ri branduoliniame poligone. Tačiau Seulas, neatskleisdamas daugiau žvalgybinės informacijos detalių, tikina, kad yra pasirengęs atsakyti į tolesnius bandymus, ginkluotosiose pajėgose įvesta aukščiausio lygio karinė parengtis.

Anksčiau, penktadienį, Pietų Korėja pranešė, kad jos kaimynė galėjo atlikti iki tol galingiausio branduolinio užtaiso bandymą, kurio sprogimo galia, tikėtina, buvo apie 10 kilotonų. Šis bandymas pranoko iki tol galingiausiu laikytą trečiąjį Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą 2013-ųjų vasarį, jo galia siekė 6–9 kilotonas.

Praėjusios savaitės Pchenjano veiksmai sulaukė ne tik Pietų Korėjos, bet ir tarptautinės bendrijos pasmerkimo. JAV prezidentas B.Obama perspėjo Šiaurės Korėją dėl „rimtų pasekmių“ ir konsultavosi su Japonijos ir Pietų Korėjos lyderiais. Ženevoje susitikę JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas taip pat išreiškė didelį susirūpinimą dėl Šiaurės Korėjos atlikto branduolinio bandymo ir teigė raginsią Jungtines Tautas nagrinėti šį klausimą.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį nutarė rengti naujas sankcijas Šiaurės Korėjai, tačiau jau po pirmojo branduolinio bandymo ši sulaukė penkių tarptautinių sankcijų paketų. Pirmąjį branduolinį bandymą Šiaurės Korėja atliko 2006-ųjų spalį.

Kol Šiaurės Korėja žada po „sėkmingo“ bandymo toliau „kokybiškai ir kiekybiškai“ didinti savo branduolinį arsenalą ir giriasi, kad branduolinę kovinę galvutę, kurią detonavo praėjusią savaitę, gali sumontuoti ir ant balistinės raketos, Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad dėl potvynio šalies šiaurės rytų regione skubios pagalbos reikia 140 tūkst. žmonių.

Visą savaitraščio „Veidas“ numerį skaitykite ČIA

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...