2011 Balandžio 01

Atominės elektrinės

Neteisingi pranešimai apie Japonijos AE įtaką Lietuvai

veidas.lt

Avarijos Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje padariniai neturės įtakos Lietuvos gyventojų papildomai apšvitai bei jų sveikatai, kartoja Radiacinės saugos centras (RSC).

Specialistai ragina gyventojus netikėti pranešimais apie neva egzistuojančią grėsmę Lietuvos gyventojams dėl šios avarijos.

Anot RSC, apie tai, kad avarijos Japonijoje pasekmės neturės įtakos Europos šalių gyventojams, patvirtino JAV, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Prancūzijos, Islandijos, Rusijos ir kitų šalių atsakingosios institucijos, Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) bei Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Matavimai, kuriuos atliko Lietuvos Fizikos institutas ir Aplinkos apsaugos agentūra, patvirtino, kad Lietuvą pasiekė tik jodo bei cezio radionuklidų pėdsakai.

Jų kiekiai sudaro šimtatūkstantinę dalį tų kiekių, kurie buvo matuojami po Černobylio atominės elektrinės avarijos ir jie neturėjo įtakos nei gamtinio fono padidėjimui, nei papildomai gyventojų apšvitai ar jų sveikatai, teigiama penktadienį RSC išplatintame pranešime.

Anot centro, dėl skirtingų įvykių pasaulyje radioaktyviosios medžiagos atkeliauja su atmosferos frontais iš sprogdinimo vietų ar avariją patyrusių reaktorių į šalies aplinką ne pirmą kartą.

Tokios medžiagos pasklido Lietuvos teritorijoje prieš daugelį metų, po branduolinio ginklo bandymų atviroje atmosferoje Kinijoje ar buvusios Tarybų Sąjungos šiaurinėje dalyje 1950-1960 metais. Pakankamai dideli radioaktyviųjų medžiagų kiekiai pasklido 1986 metais po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje.

“Tokie ypatingai maži radioaktyviųjų medžiagų kiekiai, tiksliau jų “pėdsakai”, kurie dėl avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje pateko ar pateks su oro pernaša į mūsų šalies teritoriją, tikrai nepadidins (…) radionuklidų kiekių, kurie jau yra pasklidę mūsų aplinkoje dėl avarijų bei branduolinio ginklo bandymų, bei neturės jokios įtakos papildomai gyventojų apšvitai”, – teigiama pranešime.

Kovo mėnesį radiacijos į aplinką pateko iš Japonijos Fukušimos atominės elektrinės, kur po žemės drebėjimo įvyko keli sprogimai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...