2011 Birželio 21

“Netbookus” ir “Notebookus” pakeis “ultrabookai”

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kompiuterių gerbėjams teks išmokti naują žodį – “ultrabookas”. Tai ką tik pasirodę visiškai naujo tipo pigūs, ypač lengvi ir ploni prietaisai, kurių storis negali viršyti dviejų centimetrų, o kaina neperžengia trijų tūkstančių litų ribos.

Kaip tik tokį naujo tipo įrenginį bendradarbiaudama su kompanija “Intel” pristatė kompiuterių gamintoja “Asus”. Jos pagamintas “ultrabookas” UX21 pirmasis pasaulyje atitinka visus “ultrabookams” keliamus reikalavimusvos – yra 17 mm storio ir 1,1 kg svorio, nors pagamintas iš tvirto metalo lydinio ir turi stiklinę liečiamąją aikštelę.

Beje, “Asus” į šį nešiojamąjį kompiuterį įdiegė dar vieną rinkos naujovę – specialią programą, kuri leidžia prietaisą greitai užmigdyti, jei reikia, kad kompiuteris kuo ilgiau neišsikrautų atjungtas nuo laido. Pasak gamintojų, taip kompiuteris gali “snūduriuoti” visą savaitę, o atlenkus ekraną UX21 nubunda vos per kelias sekundes.

Beje, pirmoji “ultrabookų” gamintoja yra kompanija “Intel”, tačiau manoma, kad netrukus tokio tipo kompiuterius rinkai pasiūlys ir kitos kompanijos. Teigiama, kad “ultrabookai” apims ne tik visas planšetinių kompiuterių funkcijas, bet ir veiks kaip moderniausi nešiojamieji kompiuteriai, o dėl savo nedidelės kainos netrukus gali tapti populiariausio tipo kompiuteriais pasaulyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...