2010 Kovo 15

Obligacijos

Net ir Graikija skolinasi pigiau už Lietuvą

veidas.lt

ES sukritikuota Graikija ką tik labai sėkmingai tarptautinėse rinkose pasiskolino 5 mlrd. eurų, nors jos pasiūlyta 6,3 proc. euroobligacijų palūkanų norma buvo daugiau nei vienu proc. žemesnė už tą, kuria prieš gerą mėnesį investuotojus suviliojo Lietuva, 2 mlrd. JAV dolerių dydžio obligacijų emisiją išplatinusi už 7,6 porc. palūkanas.

Graikų euroobligacijų paklausa iš viso siekė net 14,5 mlrd. eurų. Galima palyginti: Lietuvos platintų obligacijų bendras poreikis sudarė apie 7 mlrd. dol.

Finansų analitikai tvirtina, kad vis dar geras Graikijos skolinimosi sąlygas visų pirma lemia jos priklausymas euro zonai, nes manoma, kad kracho atveju šalis nebus palikta likimo valiai.

Lietuvos finansų ministerija pabrėžia, kad už Graikijos skolos atidavimą garantuoja visos euro zonai priklausančios valstybės. Paramą Graikijai prieš pat obligacijų išleidimą pažadėjo ir stipriausios ES narės – Vokietija bei Prancūzija, o tai sutvirtino investuotojų pasitikėjimą ir nulėmė jų sprendimą. Be to, Graikijos skolinimosi reitingas yra aukštesnis nei Lietuvos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...