2011 Rugpjūčio 06

Nesunaikinamos vertybės – tautos išlikimo pagrindas

veidas.lt

BFL

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Ariogaloje lankėsi Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovos dalyvių sąskrydyje “Su Lietuva širdy”.

Prezidentės teigimu, prieš 70 metų prasidėję masiniai trėmimai – vienas skaudžiausių šalies istorijos puslapių, kai tremtis palietė beveik kiekvieną šeimą, o per keliolika trėmimo metų Lietuva neteko ketvirčio milijono žmonių.

Lietuvių tautos genocidas, pasak šalies vadovės, prasidėjo nuo pamatinių vertybių naikinimo – siekta pasityčioti iš žmogiškumo, palaužti tautos laisvės dvasią, sutrypti Lietuvos žmonių orumą.

“Jūs esate gyvas nesunaikinamo žmogiškumo ir drąsos liudijimas. Jūs esate tie, kurių dėka savo širdyje nešiojamės vis dar gyvą mūsų tautos istoriją. Jūs esate lietuvybės ir mūsų tautos vienybės simbolis”, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė pažymėjo, kad tremtinių patirti išgyvenimai – žmogiškumo, vilties ir tikėjimo Tėvyne pamoka. Tylos minute valstybės Prezidentė ir sąskrydžio dalyviai pagerbė žuvusiuosius tremtyje, lageriuose bei Laisvės kovose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Mitrunia Mitrunia rašo:

    Sunkus tas prezidentės darbas,bet ką padarysi. Jei jau patekai į rują,tai gali kartu ir nestaugti,bet vizginti uodegą kaip visi privalai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...